İkili görüşmeye ilişkin ilk açıklama Meral Akşener’den!

İkili görüşmeye ilişkin ilk açıklama Meral Akşener’den!
Yayınlama: 29.12.2022
A+
A-

Milli Nizam

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gazeteci Murat Yetkin’e konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çankaya Belediyesi’nin Ahlatlıbel sosyal tesisinde akşam yemeğinde buluşan Akşener, görüşmenin detaylarını anlattı.

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İstanbul Saraçhane’de miting düzenleyen Akşener, kendisine yönelik eleştirilerin haksız olduğunu söyledi. “İmamoğlu’nun kellesi giderken tartışmanın Meral Akşener’in rol çalmasına nasıl evrildiğini anlayamıyorum, şaşırdım kaldım.” diyen Akşener, şöyle devam etti:

Bu bütün muhalifler açısından bir mihenk taşıdır. Çünkü İstanbul Belediyesine kayyım atanması yolunda bir adım atıldı. Terör soruşturması bunun parçasıdır. Diğer belediyelere de sıçrayabileceğine dair bilgi ve değerlendirmem var. Benim gidişim orada muhalefet olarak birlik, beraberlik göstermek içindi. Saygısızlık yapıldı bana.

Meral Akşener basına verilen fotoğraftaki gergin görüntüsünü soran Yetkin’e, “Gergin görünmemin sebebi grip geçirmem. Aramızda gergin bir durum yoktu.” sözleri ile cevap verdi.

Meral Akşener, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde 6’lı masa ve CHP ile İYİ Parti arasındaki ilişkilerin konuşulduğunu belirtti.

Yetkin’in, “6’lı masanın kimi aday göstereceği konuşuldu mu?” sorusuna da cevap veren Akşener, şunları söyledi:

Onu 6’lı masada konuşacağız. İstanbul meselesini konuştuk; onun dışında neleri konuşup konuşmadığımızı söylemedim. Çünkü bu konu gerçekten mihenk taşı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.