- Politika

Şeref Menteşe: Halk artık AK Parti’ye güvenmiyor

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şeref Menteşe’den “Ak Parti özgüven eksikliği var” diyen AK Parti grup başkanvekili Bülent Turan’a açık çağrı;
“Halkın güveni ve desteği çekildikçe sizde “özgüven” sorunu başladı!”

Bir TV kanalında programa katılan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, son yıllarda Ak Parti teşkilatlarında yaşanan sorunlara işaret etmiş ve “Sadece Erdoğan’ın üzerine yük bindiren, başka bir risk almayan, iş yapmayan yöneticilerden acilen kurtulmamız lazım. Erdoğan ve ekibinin tekrar meydanlarda bangır bangır olmazı lazım. Bir özgüven yoksunluğu hissediyorum. Bu beni çok rahatsız ediyor.” Dedi.
AK Partili Turan’a cevabı Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Şeref Menteşe verdi. Dr. Menteşe, “Halk size artık güven duymuyor. Yapılan anketlerde ortaya koyuyor ki, desteğini de sizden çekiyor. Doğal olarak bu sizi geriyor ve özgüven eksikliğine neden oluyor. Bunu grup başkanvekili düzeyinde itiraf etmeniz geldiğiniz tükenmişliğin eseridir” dedi.
Halkın ağır ekonomik şartlar altında yaşamak zorunda bırakıldığının altını çizen Dr. Menteşe, “Ak Parti’nin tabanı vatana ve millete hizmet edersiniz niyetiyle, “Bunlar Erbakan’ın talebeleri” diye bugüne kadar hiçbir siyasi iktidara nasip olmayan bir süreyle size güven ve desteğini esirgemedi, ancak gelinen süreçte siz Erbakan hocamızın size giydirdiği o gömleği çıkartıp, sermayenin gömleğini giydiniz ve halkın hayat standardı yerine kendi hayat standartlarınızı artırdınız. Halkçı siyaset diyerek iktidara geldiniz, halkın ulaşamadığı siyasetçiye dönüp sermayeye hizmet eder hale geldiniz. Küresel güçlere “hayır” dediniz, “küresel güçlerin” hizmetkarı oldunuz. Memura, işçiye, esnafa “yanınızdayız” diyerek güven verdiniz, iktidara gelince faizci sermayenin ve banka sisteminin emrine girdiniz. Sokakta siyasete başladınız ama şimdi siyaseti lüks salonlarda devam ettiriyorsunuz. Eskiden halkın, esnafın, simitçinin elini sıkarak, çayını içerek selam vererek siyaset yapıyordunuz, şimdi lüks jeplerinizde dolaşıyor, simitçi görmeyen caddelerde hayat sürüyorsunuz. Hatta öyle bir hale geldiniz ki, artık camilerinizi dahi değiştirdiniz, namazlarınızı dahi halkın değil, üst düzey bürokrasinin girdiği camilerde kılıyorsunuz. Bunca yıl zihni, aklı, güveni incitilmiş bir halk bıraktınız geride. Bu halk artık size güvenmiyor, dedi. Siyasetin halkı aldatmakla asla yürümeyeceğini belirten Dr. Menteşe, “Siyaset güven vermek makamıdır. Halka güven verirsiniz, halk sizi iktidara taşır. Esnafa, girişimciye güven verirsiniz, piyasalar dengelenir. Hastaya güven verirsiniz, hasta umudunu yeniden yeşertir. Dış politikada güven verirsiniz uluslararası alanda itibarınız olur. Görüyoruz ki Ak Parti ve MHP Koalisyon hükümeti ve siyaseti artık halktan desteğini kaybetmiştir. İktidar partisinin grup başkanvekili o eski şaşaalı günlerin geri geleceği hayaliyle yaşıyor. Kendisinin artık uyanmasını ve yakasındaki rozeti takmadan avukat bürosuna dönüş yapacağı günlere dönme korkusunu aşmasını tavsiye ediyoruz, dedi.
Halkın ak partiye verdiği kredinin onları Erbakan’ın talebesi olarak gördükleri için verdiğini belirten Dr. Menteşe, “Milli Görüş gömleğini çıkartmakla övünen Ak Partili siyasetçilere halkın artık güven duymadığının bizatihi grup başkanvekilince itiraf edilmesi çok önemlidir. Halk, güveneceği adresini “yeniden” bulmuş, yeniden bu milletin içinden çıkan, Milli görüş’ün hakiki temsilcisi, ikinci kırk yılın başlangıcını yapan Erbakan’ın etrafında kenetlenmeye başlamıştır, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir