Yeniden Refah Partili Suat Kılıç’tan ittifak açıklaması!

Yeniden Refah Partili Suat Kılıç’tan ittifak açıklaması!
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, partisinin MYK toplantısının ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milli Nizam

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda emeklilere ikramiye verileceği haberlerine değinen Kılıç, emekliye ikramiye değil seyyanen zam yapılması çağrısında bulundu: Bir defaya mahsus 5 bin lira da olsa 10 bin lira da olsa emeklilerimizin refahına kalıcı bir katkı sağlamalıyız. Beklentimiz hem ikramiye verilmesi hem de en düşük emekli maaşından başlayarak maaşların kademeli bir şekilde geçinilebilir bir seviyeye eriştirilebilmesidir.

Erdoğan’a ‘AB’ desteği: Türkiye alternatifsiz değildir!

Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye ile AB arasındaki açıklamalarını desteklediklerini ifade ederek, “Türkiye alternatifsiz değildir. AB, Türkiye ile müzakerelerini tamamen durdurma ve bağları koparma kararı alacak olursa, Türkiye’nin hızla farklı alternatiflere yönelmesi ve AB’den bu anlamda bağımsız ama ekonomik anlamda ilişkilerini sürdüren bir performansla yoluna devam etmesini temenni ediyoruz.” diye konuştu.

‘İsveç’in NATO üyeliği Milli Güvenlik sorunudur’

Erdoğan’ın ABD ziyareti esnasında gündeme gelen İsveç’in NATO üyeliği hakkında da konuşan Kılıç, şunları söyledi: Yeniden Refah Partisi olarak terör örgütlerini himaye eden ve Kur’an-ı Kerim’e karşı organize saldırıların adresi ve kamu otoritesi olarak en ufak bir tepki vermeyen İsveç’in NATO üyeliğini Türkiye açısından bir milli güvenlik sorunu olarak nitelendiriyoruz. Terör örgütlerini himaye eden İsveç’in NATO’ya üyeliği TBMM’de onaylanmayacaktır.

‘Yeni anayasa çalışmalarını destekliyoruz ancak…’

Yürütülen yeni sivil anayasa çalışmalarını desteklediklerini belirten Kılıç, hazırlanacak anayasanın katılımcı ve çoğulcu, toplumun tüm katmanlarının görüşü alınarak hazırlanması gerektiğini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

Ancak anayasanın kapalı kapılar ardında değil toplumsal katmanların katılımıyla hazırlanması gerektiğini de bu vesileyle ifade ediyorum. Yeni anayasa, katılımcı, çoğulcu ve tabii ki de sivil olmalıdır. Demokratik olmalıdır. Kuvvetler ayrılığını denge ve denetim mekanizmalarını, adaleti mutlaka sağlayıcı nitelikte olmalıdır.

‘Yerel seçimlere kendi logo ve adaylarımızla gireceğiz’

Yeniden Refah Partisinin 31 Mart 2024 yerel seçimlerine tek başına girmeyi hedeflediğine dikkati çeken Kılıç, “Türkiye’nin 81 ili 922 ilçesi ve bunların bağlı beldelerinde gerçekleştirilecek yerel seçimlere Yeniden Refah Partisi kendi logosu ve kendi adaylarıyla katılma yönünde hazırlıklarını kararlılıkla sürdürmektedir. Türkiye’nin en genç ve dinamik partisi Yeniden Refah Partisi, genç ve dinamik adayları ile 31 Mart’ta seçmenin karşısına çıkacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıç: Gelen tekliflere göre ittifak süreçlerini değerlendiririz

Genel Başkan Yardımcısı Kılıç, bir gazetecinin sorusu üzerine AK Parti’den kendilerine yerel seçimlere ilişkin herhangi bir ittifak teklifi gelmediğini, büyükşehirlerde, Yeniden Refah Partisi’nin gücü oranında bir teklif gelmesi halinde değerlendirebileceklerini kaydederek, sözlerine şöyle devam etti: “AK Parti’den gelen bir teklif yok. Ve bugün itibariyle Yeniden Refah Partisi 81 il ve 922 ilçe de seçime kendi adaylarıyla katılmak üzere çalışmalarını devam ettiriyor. Yarın bir teklif geldiği takdirde İstanbul için gelirse İstanbul özelinde İstanbul ve Ankara için gelirse iki il özelinde başka illeri kapsarsa o iller özelinde bizden istenen nedir? Bize vaat edilen nedir? Bizim kendi seçmenimizi aday profilimizi ve seçmenlerimizin tercihini korumak üzere alabileceğimiz tavır ve yaklaşım nedir? Bunun kararını veririz. İttifakın bu anlamda karşısında değiliz. Gelen tekliflere göre ittifak süreçlerini değerlendiririz”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.