ÖTV zamlarına bir tepki de HÜDA-PAR’dan geldi!

ÖTV zamlarına bir tepki de HÜDA-PAR’dan geldi!
Yayınlama: 17.07.2023
A+
A-

Cumhur İttifakı ortaklarından Yeniden Refah Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nden sonra zamlara bir tepki de HÜDA-PAR’dan geldi. HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Şeyhmus Tanrıkulu, “Zam yağmuru ile mi enflasyon düşecek! Gittiğiniz yol çıkmaz sokaktır” değerlendirmesinde bulundu.

 

HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Şeyhmus Tanrıkulu, akaryakıt ve doğal gaza yapılan ÖTV zamları sebebiyle iktidara tepki gösterdi. Tanrıkulu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Kemer sıkma politikasını açlık sınırı altında yaşamaya mahkum ettiğiniz dar ve sabit gelirlilere mi uygulayacaksınız!” ifadelerini kullandı.

 

“Zam yağmuru ile mi enflasyon düşecek!”

HÜDA-PAR’lı Tanrıkulu yeni gelen zamlarla ilgili hükümete sert çıktı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Seçim öncesi; Dolar 19, Euro 21, Faiz %8.5, Benzin 22. Seçim sonrası; Faiz %15, Dolar 26, Euro 29, Benzin 35 oldu. Emekliden, dar ve sabit gelirliden al tefecilere dağıt. Fakirin ekmeğini al faiz lobisine ver… Zam yağmuru ile mi enflasyon düşecek! Gittiğiniz yol çıkmaz sokaktır. Kemer sıkma politikasını açlık sınırı altında yaşamaya mahkum ettiğiniz dar ve sabit gelirlilere mi uygulayacaksınız!

“Faize ve borçlanmaya son verin”

Örtülü IMF yol haritasını uygulamakla sahili selamete ulaşamazsınız. Gelir dağılımındaki makası açmakla bir yere varamazsınız. Faize ve borçlanmaya son verin. AKP ile sadece seçim ittifakı yaptık. ‘Hükümetin doğru söylem ve politikalarına destek vereceğimizi, yanlış söylem ve politikalarının karşısında olacağımızı’ bir seçim manifestosu olarak açıklamıştık. Dolayısıyla hükümetin yanlışlarını eleştirmemiz seçmene verdiğimiz sözümüzdür.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.