Ligler için karar verildi! İşte başlama tarihi…

Ligler için karar verildi! İşte başlama tarihi…
Yayınlama: 13.12.2023
A+
A-

MKE Ankaragücü- Rizespor maçı sonrası yaşanan hakeme saldırı olayı nedeniyle ertelenen ligler ile ilgili karar verildi. TFF  Başkanı Mehmet Büyükekşi tüm liglerin yeniden 19 Aralık Salı günü başlayacağını söyledi.

Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu Halil Umut Meler’e yapılan çirkin saldırı gündemi ile bir araya geldi.

 

Büyükekşi: Ligler 19 Aralık Salı günü başlayacak

TFF Başkanı Büyükekşi toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu:

“Halil Umut Meler bizim için sadece bir hakem değil, uluslararası arenalarda kendisiyle iftihar ettiğimiz, gurur duyduğumuz bir hakemimiz. İyi bir aile babası ve iyi bir insan. Bugün konuşacağımız hiçbir şey, hakemimiz zalimce tekmelenirken iki eli başında yerde sürüklendiği fotoğraftan daha fazla şey söyleyemez.”

“Olayın sorumluları hakkında yüce Türk adaleti gereğini yapmıştır, bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Bizim TFF olarak yapmamız gereken şeyi, hukuk müşavirliğimiz dün yapmıştır. PFDK da perşembe günü kararını açıklayacaktır. Disiplin talimatlarımızda, bu gibi durumların tekrarı yaşanmaması için hak mahrumiyeti ve para cezası dışında ek yaptırımlar getirmeyi planlıyoruz.”

“Tüm ligler 19 Aralık Salı günü yeniden başlayacak.”

“Halil Umut Meler, UEFA ve FIFA tarafından saygıdeğer bir hakemimiz. Kendisinin Avrupa Futbol Şampiyonası’nda görev almasını bekliyoruz.”

Trendyol Süper Lig’de bu haftasonu oynanması gereken 16. hafta maçları 10 Ocak 2024’te yapılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.