TFF’ye MCDonalds tepkisi!

TFF’ye MCDonalds tepkisi!
Yayınlama: 20.01.2024
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu’na 2026 yılına kadar sürecek MCDonalds sponsur anlaşmasından dolayı büyük tepki var.

Başta Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında İsrail ürünleriyle, İsrail’e destek veren markaların ürünleri boykot ediliyor.

Türk Milli Takımlarının yemek sponsorluğunun ise halen İsrail’in en büyük destekçisi ve İsrail askerlerine yemek tedariki sağladığı kanıtlanan McDonalds’ta olması çok büyük tepkilere sebep oluyor.

Bugünün sosyal medya gündemindeki en önemli konulardan biri de, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) sponsorluk anlaşmasına devam etmesi.

Sosyal medya fenomenleri MCdonalds’ın Türk Milli Futbol Takımı’na sponsor olmasına ilişkin anlaşmanın uzatılmasına tepkilerini göstermeye devam ediyorlar:

Sevda Türküsev: “McDonald’s Sponsorluğu mu? Futbol federasyonu başkanı ne yapmaya çalışıyor! @sevdaturkusev

Özgür Adam: TFF, McDonald‘s ile sponsorluk anlaşması yapmış. TFF Yönetiminin halkın hassasiyetlerine hiç mi saygısı yok?

@ozguradamTurk
Emin Pazarcı: Olamaz, kabul edilemez… Türkiye Futbol Federasyonu, McDonald’s ile sponsorluk anlaşması imzalamış. İnanamadım, bir açıklama bekledim, ama yok. Devletin ortaya koyduğu politika ve milletin gösterdiği refleks ile taban tabana zıt bir adım bu. Neyi aklamaya çalışıyor bunlar? Bu milletin milli takımının McDonalds’ın parasına ihtiyacı yok. Birlikte fotoğraf vermesi hepimizin canını acıtıyor. Olmaz, olamaz bu! @eminpazarci
Sabri Amca: TFF McDonald’s ile üç yıllık sponsorluk sözleşmesi imzalamışlar. Yazık be Biz ,,tümüzü yırtıyoruz boykot diye şu hale bak Acil bu eylemden vazgeçilmeli https://twitter.com/sabriamcaparodi
Mehmet Büyükekşi

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.