Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşı zam tarihini açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşı zam tarihini açıkladı!
Yayınlama: 21.07.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkeleri turu dönüşü uçakta bulunan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Emekli zamlarına yönelik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni zamlar için yıl sonunu işaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca emeklinin merakla takip ettiği emekli maaşlarına yönelik zamlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı emeklilerle ilgili çalışmaların yıl sonunda netleşeceğini ifade ederken, “Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğimize dair söz verdik ve şu ana kadar da ezdirmedik” ifadesini kullandı.

 

“Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli zammıyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

“Emekliler noktasında yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapmamız söz konusu. Memura, işçiye ve emekliye bütçe şartlarını zorlayarak yapabileceğimiz en iyi zammı yaptık. Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğimize dair söz verdik ve şu ana kadar da ezdirmedik. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerimize enflasyon zammına ilave refah payı verilerek zam oranını yüzde 25’e yükselttik. Memur emeklilerine de aynı şekilde yüzde 25 oranında zam yapıldı. Enflasyonun üzerinde artışlar yapıldı. Biz memurumuza, çalışanımıza, emeklimize bu zamları yaparken, bazı fırsatçı, açgözlüler de adeta vatandaşın cebine elini uzatıyor. Bu fırsatçılara izin vermeyeceğiz. Ticaret Bakanlığımız, denetimlerini sıklaştırdı, cezai işlemleri artırıyoruz.”

 

Emekli zammı ne zaman yapılacak?

Emekli maaşlarının tarihi ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emekliler noktasında yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapmamız söz konusu.” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.