Milyonların beklediği karar! Asgari ücret belli oldu

Milyonların beklediği karar! Asgari ücret belli oldu
Yayınlama: 28.12.2023
A+
A-

Milyonların beklediği kararı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıkladı:  1 Ocak 2024’ten itibaren asgari ücret 17 bin 2 lira oldu. Bu rakamın 700 lirası asgari ücret desteği olarak belirlendi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, üçüncü toplantısını bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Kritik görüşmenin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kameralar karşısına geçerek asgari ücreti açıkladı.

Asgari ücret yüzde 49 artışla 17 bin 2 lira oldu

Bakan Işıkhan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 1 Ocak’tan geçerli olacak yeni asgari ücreti belirlemek üzere çalışmaları tamamladı. Bu süreci ortak mutabakat zemininde yürüten tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Gerek işveren, gerek işçi tarafı en uygun noktada fikir birliğine varmışlardır. En büyük teşekkürü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a etmek istiyorum.

2024’te geçerli olacak asgari ücret 700 lirası asgari ücret desteği olmak üzere net asgari ücret 17 bin 2 lira olarak belirlenmiştir. Temmuz ayına göre artış yüzde 49, ocak ayına göre yüzde 100 oldu. Yeni miktarla çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü bir kez daha yerine getirmiş olmanın memnuniyeti içerisindeyiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.