Yeniden Refah’lı Gamze Büyük’ten ÖTV zamIarına tepki!

Yeniden Refah’lı Gamze Büyük’ten ÖTV zamIarına tepki!
Yayınlama: 17.07.2023
A+
A-

Akaryakıt üzerinden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artış kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeniden Refah Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Kurul Başkan Yardımcısı Gamze Büyük Kılınç, gelen ÖTV zammlarına tepki gösterdi. Kılınç, ”Akaryakıta gelen bu zam mutfaktaki yangına benzin dökmektir“ ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi’nden yeni yapılan zamlara yönelik tepkiler peş peşe gelmeye devam ediyor. Genel Başkan Fatih Erbakan’ın ardından zamlara bir tepki de Gamze Büyük Kılınç’tan geldi. Kılınç, “Yapılan bu zamların Türk Ekonomisine önemli zararlar vereceği açıktır” ifadelerini kullandı.

 

“Ekonomi yönetimi tarafından göz ardı edildi!”

Tarım sektöründe kullanılan akaryakıtın zamla  beraber bu sektörü de olumsuz etkileyeceğini ifade eden Kılınç, “Tarım Sektöründe hasat dönemi olduğu şu günlerde akaryakıt tüketimi önemli bir yer tutmaktadır. Turizm sektöründe enerjinin kritik bir önemi bulunmaktadır. Ancak bu gerçekler ekonomi yönetimi tarafından göz ardı edilmektedir .Yönetimin son iki yılda çeşitli yerlerde petrol bulunduğu müjdelerini vermesine rağmen akaryakıt zamlarıyla karşı kararname ile değişiklik sonucunda Pompa Fiyatlarına yüzde 25 oranında 7 liralık büyük bir zam yapıldı fiyatlar 30 liranın üstüne çıktı. Bu zammın Türk Ekonomisine önemli zararlar vereceği açıktır zira iki yıldır sürekli yükselen enflasyon daha da artış gösterecektir.” İfadelerini kullandı.

 

“Akaryakıta gelen bu zam mutfaktaki yangına benzin dökmektir“

Yapılan zamların kelebek etkisi ile diğer sektörlerde de yeni zamlara yol açacağını ifade eden Kılınç, “Ayrıca bu zammın fiyat artışlarındaki kelebek etkisiyle birlikte gıda başta olmak üzere diğer ürünler ve hayatın farklı alanlarında zam dalgasına yol açacağı ön görülmektedir. Tarım Sektöründe hasat dönemi olduğu şu günlerde akaryakıt tüketimi önemli bir yer tutmaktadır. Turizm sektöründe enerjinin kritik bir önemi bulunmaktadır ancak bu gerçekler ekonomi yönetimi tarafından göz ardı edilmektedir. Yönetimin son iki yılda çeşitli yerlerde petrol bulunduğu müjdelerini vermesine rağmen akaryakıt zamlarıyla karşı karşıya kalmamız hayretle karşılamaktadır. Akaryakıta gelmiş olan bu zam mutfaktaki yangına benzin dökmek anlamına gelmektedir. Bu durumdan acilen vazgeçilmesi çağrımızdır. Bu zam mutfaktaki yangına benzin dökmek anlamına gelmektedir. Bu durumdan acilen vazgeçilmesini ekonomi kurmaylarından bekliyoruz.” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.