15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni ilk seferine çıkıyor!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni ilk seferine çıkıyor!
Yayınlama: 12.07.2023
A+
A-

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ilk seferine çıkacak olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni’nin açılışına katılacak. Türkiye Yüzyılı Kahramanları sloganıyla yola çıkan Tren Ankara’dan uğurlanacak.

15 Temmuz darbe girişiminin 7.yıl dönümünde ‘Türkiye Yüzyılı Kahramanları’ temasıyla kaplanan Yüksek Hızlı Tren Ankara – Eskişehir – İstanbul ve İstanbul – Konya arasında sefer yapacak. Trenin 2 ayda toplam 60 bin yolcu taşıyacağı tahmin ediliyor. Tren, ilk seferini 14 Temmuz Cuma günü saat 10.15’te Ankara Hızlı Tren Garı’ndan yapacak.

 

2 ayda 56 bin kilometre mesafe gidecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni’nin 2 ayda 56 bin kilometre yol katedeceğini ve 60 bin yolcuya hizmet vereceğini bildirdi.

 

“15 Temmuz Demokrasi Trenimizin yolu açık olsun”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, açılışına katılacağı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni ile ilgili, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni toplam 411 kişilik kapasiteye sahip hızlı tren setiyle işletilecek ve Ankara-Eskişehir-İstanbul ve İstanbul-Konya arasında belirlenecek programa göre sefer yapacak. Tren bu süre boyunca 56 bin kilometrelik yol kat edecek, 60 bin vatandaşımızı taşıyacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Trenimizin yolu açık olsun. Rabbim aziz milletimize böyle acılar bir daha yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.