Bakan Yerlikaya’dan çok net terörle mücadele mesajı: Son çırpınışları

Bakan Yerlikaya’dan çok net terörle mücadele mesajı: Son çırpınışları
Yayınlama: 02.10.2023
A+
A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara’daki terör saldırısında yaralanan polisleri hastanede ziyaret etti. Bakan Yerlikaya ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Sözlerine, “Kahramanlarımızı ziyaret ettik. Hem Alim’imiz hem de Erkan’ımız çok iyiler.” diyerek başlayan Bakan Yerlikaya, “Alim Reis Demirel kardeşimizle dün yoğun bakıma ilk geldiği zaman görüşmüştük ama konuşamamıştık. Morali gayet iyi, kendini çok iyi hissediyor. Ona bir sürpriz hazırladık. Kendisi Cumhurbaşkanımızla görüştü. Cumhurbaşkanımız kendisine şifa dileklerini iletti. Alim bundan çok gurur duydu. Ailesiyle görüştük. Onlar da çok mutlular. Dünkü gibi değiller tabii ki. Onların sevinçlerini paylaştık.” ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya yaralı polis Erkan Karataş ile de konuştuğunu belirterek, “Sonra da Erkan Karataş kardeşimizin yanına geçtik. Bugün küçük bir operasyon geçirdi, operasyonun başarılı geçtiğini öğrendik. Onun zaten durumu iyiydi. Kahramanlarımızla gurur duyuyoruz. Alçak teröristlerin saldırı girişiminde bulunduğu noktada onları akamete uğratanlarla gurur duyuyoruz. Başhekimimiz dahil tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Çok çalışıyorlar, ben şahidim” dedi.

‘Son çırpınışları’

Bakan Yerlikaya sözlerinin devamında terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi:

Bugün Cumhurbaşkanı Yardımcımızla Kayseri Develi’de şehit Mikail kardeşimizin cenazesindeydik. Acımız büyük, 6 aylık yavrusunu görünce çok duygulandık. Alçak hain terör hiçbir zaman başarılı olamayacak. Son çırpınışları. Yurt içinde ve yurt dışında her noktada onlara dünyayı dar ediyoruz ve dar etmeye devam edeceğiz ve her zaman söylüyoruz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azimle kararlılıkla mücadele edeceğiz. Ankara’mıza tekrar geçmiş olsun diyorum.

DNA testi sonucunda netleşen teröristin kimliğini bugün sizle paylaştık. Netleşen her bilgiyi anında paylaşacağız. İçişleri ailemize bizzat gelen, telefon açan, kahramanlarımıza geçmiş olsun diyenlere teşekkür ediyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.