Fatih Erbakan İslam ülkelerini merhum Erbakan Hoca gibi cesur olmaya davet etti!

Fatih Erbakan İslam ülkelerini merhum Erbakan Hoca gibi cesur olmaya davet etti!
Yayınlama: 09.10.2023
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İslam ülkelerine Filistin’e asker gönderme çağrısında bulundu.

Hamas’ın silahlı kolu Kassm Tugayları’nın siyonistlere yönelik başlattığı Aksa Tufanı operasyonu İsrail’e büyük şok yaşattı.

Operasyonlarda İsrail 75 yıllık tarihinin en büyük şokuyla birlikte kaybını yaşarken, Yeniden Refah Partisi’nden İslam ülkelerine çağrı geldi.

‘Erbakan hocamız gibi kararlı olmaya davet ediyoruz’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, babası merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın Filistin konusundaki kararlılığını hatırlatarak, “İslam ülkelerinin yöneticilerini, Başbakanlığı esnasında El-Halil kentini korumak ve barışı muhafaza etmek üzere Mehmetçiği Filistin’e gönderen Merhum Erbakan Hocamız gibi kararlı ve cesur olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Erbakan’ın açıklaması şöyle:

İşgalci Siyonist İsrail rejiminin son dönemlerde işgal altındaki Kudüs, Batı Şeria, Cenin ve Mescid-i Aksa’ya yönelik gayri insani orantısız güç kullanımı, şiddet uygulamaları, sivil, savunmasız ve masum Filistinlilere karşı vahşet politikaları karşısında Filistin’de tabandan yükselen ve dalga dalga yayılan büyük tepki en nihayetinde ‘Aksa Tufanı’ ile meşru müdafaa olarak ortaya çıkmıştır.

Özellikle son yıllarda işgalci güçlerin kanlı eylemlerine sahne olan Gazze’deki vahim gidişat karşısında hiçbir önlemin alınmaması, dünyanın suskunluğu ve hatta İsrail’e arka çıkılması Filistin halkını yalnızlığa itmiştir.

İşgalci İsrail, uluslararası kamuoyunun da sessizlik politikalarından büyük cesaret alarak Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’ye yönelik şiddet eylemlerini çoğaltarak ve işgal toprakları üzerinde yeni yerleşim alanları oluşturarak Filistinlilerin hareket alanlarını daraltmaktadır. Bu tutum, Filistin halkının meşru haklarının gasp edilmesine neden olmaktadır.

Yeniden Refah Partisi olarak, her zaman olduğu gibi, bugün de Filistinli kardeşlerimizin haklı davalarının yanında olduğumuzu ve her zaman için savunucusu olacağımızı, işgalci İsrail güçlerinin Gazze’ye yönelik orantısız güç kullanımını şiddetle telin ettiğimizi, şimdiye kadar İsrail’e karşı sessizliği yeğleyen uluslararası toplumu İsrail zulmüne karşı duyarlı olmaya davet ettiğimizi, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın acilen toplanması ve gerekli somut ve caydırıcı önlemleri almasının artık kaçınılmaz olduğunu ifade ediyoruz.

Bu noktada İslam ülkelerinin yöneticilerini, Başbakanlığı esnasında El-Halil kentini korumak ve barışı muhafaza etmek üzere Mehmetçiği Filistin’e gönderen Merhum Erbakan Hocamız gibi kararlı ve cesur olmaya davet ediyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.