İYİ Parti’den skandal provokasyon! Polise saldırdılar..

İYİ Parti’den skandal provokasyon! Polise saldırdılar..
Yayınlama: 19.07.2023
A+
A-

İYİ Partililer önce AK Parti il başkanlığına baskın yaptı daha sonra da olay yerine gelen polise saldırdılar. İYİ Partililerin skandal protestosuna siyasilerden tepki yağdı.

Çirkin olay Bursa’da yaşandı. AK Parti Bursa il başkanlığı önünde toplanan bir grup provokatör il başkanlığına girmek istedi. Polisler olaya müdahale edince bu sefer de sözde milliyetçi grup polise saldırdı. Yaşanan çirkin olayların üzerine AK Parti’den saldırganlara tepki yağdı. AK Parti Bursa Milletvekili  Mustafa Varank da konuyla alakalı açıklamalar da bulundu. Varank,” Şehit bacısına küfredenleri partilerinde tutmaya devam eden bu kirli zihniyeti zaten tanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

“Polise tekme tokat dalmak hiçbir milletvekiline yakışmaz”

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada “Çok üzücü bir hadise yaşadık. Demokrasi kültüründe olmaması gerekenlere şahit olduk. Muhalefetin yapması gereken basın açıklaması yapıldıktan sonra, izinsiz bir şekilde İl Başkanlığımıza baskın yapılmasını şiddetle kınıyoruz. Protesto ve muhalefet etme bu şekilde olmamalı. Bize adete 12 Eylül öncesindeki terör eylemlerini aklımıza getirdi. Seçim kaybedenlerin sahada kargaşa ve kavga çıkartarak bu tür provokasyonlara girmelerini şiddetle kınıyoruz. Bugün yaşadığımız hadiselerde de özellikle herhangi bir kargaşaya sebebiyet vermemesi için emniyet tedbiri alan emniyet güçlerimize saldırılmasını da suçlanmasını da şiddetle kınıyoruz. Demokratik kültürde bunların asla olmaması gerekiyor. Siz söylemlerinizi milletimizden almış olduğunuz irade ile Meclis’te yerine getirmeniz gerekiyor. Ardından da usulet ve suhulet içerisinde eleştirilerinizi yapabilirsiniz. Ama barbarlıkla emniyet güçlerine tekme tokat atmak, onların oluşturduğu bariyerleri dağıtmak, hakaret etmek hiçbir milletvekiline ve siyasi partiye yakışmaz” dedi.

 

“İYİ Parti korsan siyaset yapmak istedi”

AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten ise İYİ Partili milletvekillerini hedef aldı. Olayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İYİ Parti’nin İl Teşkilatının organizasyonunda iki milletvekili de dahil olmak üzere adeta korsan siyaset yapmak istedi. Milletvekili sıfatına güvenerek polisimize saldırdılar. Biz bu görüntüleri ne yazık ki başka partilerde de görmüştük. Şahsen Bursa milletvekili olarak, aynı çatı altında görev yapmış olduğumuz milletvekillerine bu davranışları yakıştıramadım.”

 

“Şehit bacısına küfreden bu kirli zihniyeti tanıyoruz”

Olayla ilgili eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank da paylaşımda bulundu. Varank, “Ak Parti Bursa İl Başkanlığımızın önünde görevini yapan polisimize saldırmışlar. Şehit bacısına küfredenleri partilerinde tutmaya devam eden bu kirli zihniyeti zaten tanıyoruz. Bu açık provokasyon girişimi karşısında sağduyusunu koruyan tüm partili arkadaşlarıma geçmiş olsun. Siyasi partilerin binalarını hedef alan bu vandal zihniyete karşı gereğini yapmaktan çekinmeyiz.” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.