Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Özer için istenen ceza belli oldu!

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Özer için istenen ceza belli oldu!
Yayınlama: 18.07.2023
A+
A-

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yargılandığı dolandırıcılık davasında krar belli oldu. Savcılık, Özer’in, 12 bin 142 yıldan 40 bin 462 yıla kadar hapsini istedi.

Arnavutluk Adalet Bakanlığı tarafından iade edilmesinin ardından getirildiği Türkiye’de tutuklanan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Özer, dolandırıcılık yapıldığı gerekçesiyle yargılanıyor. Savcılık Özer için karar verdi.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesinde Faruk Fatih Özer’in de içinde bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmaya Özer ve 5 sanık tutuklu bulundukları cezaevinden getirilirken, dolandırılan bazı mağdurlar avukatları ile birlikte salonda hazır bulundu.

 

257 milyon 862 bin 432 TL dolandırdılar

Sanıkların, müşterileri dolandırmak maksadıyla eylemlerinin ifade edildiği, Thodex’in suç örgütü olduğunun açıkça anlaşıldığı ve 2 bin 27 mağdurun toplam 257 milyon 862 bin 432 TL dolandırıldığı belirtildi.

 

3 ayrı suçtan hapisle cezalandırılması istendi

Dolandırıcılık davasına ilişkin mütalaasını veren savcılık, kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer için 3 ayrı suçtan12 bin 142 yıldan 40 bin 462 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.