MİT’ten Suriye’de kritik operasyon! Elebaşı enselendi

MİT’ten Suriye’de kritik operasyon! Elebaşı enselendi
Yayınlama: 01.01.2024
A+
A-

MİT, Suriye Milli Ordusu (SMO) güçleri ile birlikte düzenlediği operasyonla Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat Alanı’nda bulunan Türk güvenlik güçlerine yönelik eylem hazırlığındaki DEAŞ’ın sözde Sıddık Taburu Sorumlusu Abdullah El Cündi’yi Halep’te yakaladı.

Son dönemde sınır ötesinde yaptığı operasyonlarla terör örgütüne göz açtırmayan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), DEAŞ’lı Abdullah El Cündi’nin Suriye’de bulunan Türk güvenlik güçlerine ait araçlara eylem planlamasında bulunduğunu tespit etti. El Cündi’ye operasyon için düğmeye basıldı.

El Bab’ta kıskıvrak yakalandı

MİT tarafından sağlanan istihbari destek ile SMO’ya bağlı yerel güvenlik güçleri Fırat Kalkanı Harekatı Alanı içerisindeki El Bab’da operasyon düzenledi. Operasyon neticesinde, DEAŞ’lı El Cündi sağ olarak ele geçirildi.

Askerlerimize yönelik eylem hazırlığındaydı

İfadesi alınan DEAŞ’lı terörist El Cündi’nin, DEAŞ’ın, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat Alanı’nda bulunan Türk güvenlik güçlerine yönelik eylem hazırlığında olunduğunu itiraf etti. Cündi, DEAŞ’lı militanların bunun için zaman zaman keşif faaliyetleri icra ettiğini de söyledi. El Cündi, ayrıca Sıddık Taburu bünyesinde eylem gerçekleştirmek üzere hazır bulunan örgüt mensuplarına ilişkin bilgileri de verdi. Operasyon neticesinde DEAŞ’ın eylem planlamaları deşifre edilerek, örgüt çalışmaları akamete uğratıldı. Gerçekleştirilen operasyon neticesinde, örgüte ait çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.