Trafik polisinden duygulandıran baba öğüdü!

Trafik polisinden duygulandıran baba öğüdü!
Yayınlama: 22.07.2023
A+
A-

Trafik’te hız yapan bir genci polis durdurdu. Ceza yazması beklenen polis, gence baba gibi öğüt  verdi. O anlar izleyenleri duygulandırdı.

Samsun, Atatürk Bulvarı’nda hızlı bir şekilde seyir halinde olan motosiklet sürücüsünü durduran trafik polisinin babacan tavrı, herkesin takdirini kazandı. Baba gibi öğütte bulunan polis “Ölürsen anne ve babana biz ne diyeceğiz?” dedi.

 

“Ölürsen ne yapacağız yavrum”

Işıklarda durdurduğu motosiklet sürücüne ikazlarda bulunan trafik polisi, “Yaşının kaç senin? Ben senin amcan yaşındayım. Böyle iki tane sağlı, sollu tokat çekip ayıltmak istiyorum. Ölürsen anne ve babana biz ne diyeceğiz? Ben de motoru seviyorum. Anladım motorun havalı, sen de karizmatiksin ama ölürsen ne yapacağız yavrum. Bu mont ne diye biliyor musun? Cesedin bozulmasın diye. Yoksa ölmeni engellemiyor. Ceza için değil, ailen için yaşa. Kalbinizi kırmışızdır ama özür dilerim.” dedi.

 

“O anda gözyaşlarımı tutamadım ve duygusallaştım”

İsmini açıklamayan motosiklet sürücüsü ise o anlarda duygulandığını ifade ederek, , “Samsun karayollarında bayağı hızlı gidiyordum. Sanırım arkamda bir sivil polis bir de trafik polisi vardı. Onlar fark etmiş olacak ki tabii bir sonraki ışıkta ben her şeyden habersizim. Işıklarda önümü kestiler. Ben anlayamadım ve gerçekten korktum o anda. Daha sonra bana yaptığım şeylerden bahsettiler. Trafik polisi bana baba gibi öğütler verdi. O anda gözyaşlarımı tutamadım ve duygusallaştım. Daha sonrasındaki tepkiler hep olumluydu. Polis abimize gerçekten olumlu geri dönüşler oldu. Trafik polisleri motorcular için fobi gibi oluyor. Korkuyoruz onlardan. Ne kadar çok sevdiğimiz var desek de gaza geliyoruz. Bundan sonrası için bu önerileri dikkate alacağım.” ifadelerini kullandı. Sosyal medyada paylaşılan bu diyalog izleyen herkesi duygulandırdı.

O anlar motosiklet sürücüsünün kamerasına yansıdı

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.