Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’e hain pusu!

Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’e hain pusu!
Yayınlama: 01.01.2023
A+
A-

Ülkü Ocakları’nın eski Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş, Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Düşürüldüğü pusuda başına isabet mermi ile hayatını kaybeden Dr. Ateş’in ölümü ülkücü camiayı yas boğdu.

Sinan Ateş kimdir?

1984 yılında Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde doğan Dr. Sinan Ateş, ilkokul, ortaokul ve liseyi Bursa’da okudu. Lisans eğitimini 2002-2006 yılları arasında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2007-2009 yılları arasında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı.

2010-2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nde doktora yaptı. Ateş, 2000-2002 yılları arasında Bursa Ülkü Ocakları’nda ‘Lise Başkanlığı’ yaptı. 2002-2006 yılları arasında Ülkü Ocakları Ankara ve genel merkez yönetimlerinde yer aldı.

Devlet Bahçeli’den yana saf tutmuştu!

2019 yılında Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Sinan Ateş, İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde MHP yönetiminden yana tavır alarak partiden ayrılanları eleştirmişti. Sinan Ateş, 2 Nisan 2020 tarihinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin isteği ile genel başkanlık görevinden istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde çalışmaya başladı.

Ateş, istifasını Twitter’dan şu sözlerle duyurmuştu: Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, ömür boyu taşıyacağım en kutsal unvan olacaktır. Ülküdaşlarım haklarını helal etsinler. Bu can bu bedende oldukça Liderim Sayın Devlet Bahçeli’nin ve davamın emrinde olacağım.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.