Yeniden Refah Partisi’nden İsveç ve NATO kararı!

Yeniden Refah Partisi’nden İsveç ve NATO kararı!
Yayınlama: 24.10.2023
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, İsveç’in NATO’ya Katılım Protokolü’nün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevk edilmesine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Kılıç partisinin MYK toplantısından sonra konuştu.

“İsveç’in NATO üyesi olmasına ilişkin protokolün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne dün itibarıyla sevk edildiğini öğrenmiş bulunuyoruz.” diyen Kılıç,  “Yeniden Refah Partisi’nin bu konudaki kararı nettir. Daha önceden de ifade edilmiştir.” dedikten sonra, partisinin kararına ilişkin şunları söyledi:

‘Tavrımız değişmeyecek’

“İsveç, Türkiye Cumhuriyeti’ni doğrudan hedef alan terör örgütleri ve terörist faaliyetler karşısında adım atmadıkça, hamle yapmadıkça, terörün terör örgütlerinin finansmanı konusunda kanun çıkarıp, mücadeleye girişmedikçe, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, birliğini ve dirliğini hedef alan teröristlerin yargı kararlarına ve kırmızı bültenlere rağmen Türkiye’ye iadesini sağlamadıkça ve İsveç Kuran-ı Kerim yakanlara yaptırımsız kalma tavrını korudukça biz İsveç’in NATO’ya üyeliğine Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ret oyu vereceğiz ve bu konuda kararlıyız.

Yeniden Refah Partisi, İsveç’in NATO’ya üyelik protokolüne Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ret oyu kullanacaktır. Tavrımız, kararlılığımız, açık ve net bir şekilde ortadadır. Başka hangi siyasi partinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu konuda takınacağı tavır ne olursa olsun bizim tavrımız budur ve değişmeyecektir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.