Şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e tepki!

Şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e tepki!
Yayınlama: 25.12.2023
A+
A-

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak’ın Manisa’daki cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e cami girişinde vatandaşlarca  tepki gösterildi.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden Ağrı nüfusuna kayıtlı ve Manisa’da ikamet eden Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak’ın (22) Türk bayrağına sarılı naaşı, helallik alınmak üzere önce babaevine, daha sonra cenaze namazının kılınacağı Saruhan Bey Camii’ne getirildi.

Cenazede baba İkram Budak ayakta durmakta zorlanırken, şehidin yakınları gözyaşı döktü. Akşam namazının ardından Manisa İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası şehit Budak’ın naaşı, Mehmetçiklerin omuzlarında cenaze aracına konuldu. Garnizon Şehitliği’ne defnedilen Enis Budak’ın bekar ve 8 kardeş olduğu, annesi İkram Budak’ın da 2 yıl önce hayatını kaybettiği öğrenildi.

Vatandaşlar Özgür Özel’i yuhaladı

Cenazeye katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel camiye girerken büyük bir protesto ile karşılaştı. Cami bahçesindeki bir grup vatandaş, Özel’i yuhaladı. Özgür Özel, korumalar ve güvenlik eşliğinde alana güçlükle girebildi. Namaz öncesi Özel’e yönelik “Özgür dışarı” sloganları atıldı.

Özgür Özel, güvenlik önlemi altında camiden ayrılırken de tepki ve gerginlik devam etti.

Gaziantep’te de Özgür Özel’e tepki var!

Gaziantep’te de son yolculuğuna uğurlanan şehit Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem’in cenaze namazı öncesi CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in gönderdiği çelenk, şehit yakınları tarafından parçalanarak tören alanı dışına atıldı.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üsse bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan hain saldırıda Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem şehit oldu. Şehit Abdulkadir İyem, Gaziantep’te ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazı öncesinde şehit yakınları, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) tepki gösterdi. Şehit yakını olduğu iddia edilen bir şahıs ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in gönderdiği çelengi parçalayarak, tören alanı dışına attı. Bu esnada cenazeye katılan diğer vatandaşlar da alkış ve tekbirlerle çelengi parçalayan şahsa destek vererek, “Hepimiz şehitlerimiz uğruna canımızı vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.