Yerli otomobil TOGG için sevindiren gelişme! Onaydan geçti

Yerli otomobil TOGG için sevindiren gelişme! Onaydan geçti
Yayınlama: 20.12.2022
A+
A-

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG kritik bir eşikten daha geçti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG’un Avrupa’da test onaylarından geçtiğini söyledi.

Milli Nizam

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yıl 15’incisi düzenlenen Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni’nde konuştu.

Türk iş dünyasının en büyük şikayetinin yargı süreçlerinin uzaması olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Yaklaşık 4 sene süren alacak davaları, iş davaları oluyordu. Kendilerine gittik ve bizim kültürümüzde var olan Ahilik geleneğinden geliyoruz. İtilaf olduğu zaman ahi ocakları bunu çözüyordu. Bu kültürü, bu güzel örneği Batı dünyası bizden aldı, biz bıraktık.

Batı bunu kendine göre şekillendirdi, arabuluculuk ve tahkim dedi. Allah razı olsun (eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek) talimat verdi, çalışmaları yürüttüler. Bugün en hızlı, ucuz, bütün problemlerimizle uygulamamızı yapabileceğimiz bir mekanizma var. Odamız bünyesinde arabuluculuk ve tahkim merkezi devreye geçecek.” şeklinde konuştu.

TOGG Avrupa’da test onaylarından geçti

Yerli otomobil TOGG’a ilişkin sevindiren gelişmeyi aktaran Hisarcıklıoğlu, “Avrupa’da test onaylarımız geçiyor, şu anda 92 testten geçiyor. Allah nasip ederse de Türkiye’nin otomobiline, 120 yıllık insanlık hayali, 60 yıldır Türk insanının hayali, Türk iş dünyası olarak sizlerin de destekleriyle inşallah faaliyete geçecek. Martta da gururumuz olan Türkiye’nin otomobilini hep beraber Kocaeli’de, Marmara Bölgesi’nde göreceğiz. Özellikle Togg’a imalat safhasında katkı veren 35 bölgeden tedarikçimiz var. Bu sizin eseriniz, sizin talebiniz, bizim de öncülüğümüzde Türk özel sektörü olarak hep beraber tarih yazıyoruz.” dedi.

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.