Yeniden Refah Partisi’nden merhum Ali Soylu’yu anma mesajı!

Yayınlama: 30.06.2023
A+
A-

Milli Görüş’ün unutulmaz isimlerinden merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın yol ve dava arkadaşı merhum Ali Soylu, dualarla yad edildi.

Milli Nizam

Soylu’nun vefatının sene-i devriyesinde Yeniden Refah Partisi’nin resmi Twitter hesabından da bir anma mesajı yayımlandı.

Yeniden Refah’ın anma mesajında, merhum Soylu’nun vefatıyla derin üzüntü yaşayan Milli Görüş lideri Prof. Dr. merhum Necmettin Erbakan’ın duygu dolu konuşmasına yer verildi.

İşte o video:

Yeniden Refah Partisi’nin paylaşımında, “Gençlere örnek ‘Dava Adamı’ hayatıyla ömrünü ideallerine adayan Milli Görüş erlerinden Ali Soylu’yu, vefatının 23. yılında rahmetle anıyoruz.” mesajı da yer aldı.

Merhum Ali Soylu’nun hayatı!

Merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın yol ve dava arkadaşı Ali Soylu, 1960 yılında Trabzon’un Of ilçesinin Çamlıtepe Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu Of’ta, liseyi Trabzon İmam Hatip Lisesi’nde okuyan Soylu, iki yıl boyunca İmam Hatiplik görevinde bulundu.

Ali Soylu, askerlik dönüşü Yavuz Selim Vakfı Trabzon Şube Müdürlüğü, Trabzon Gençlik Başkanlığı, Karadeniz Gençlik Başkanlığı, Milli Gençlik Vakfı istişare kurulu üyeliği yaptı.

Refah Partisi Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyeliği sırasında Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isteği üzerine 1987’de Refah Partisi Genel Merkezinde seçim işleri, miting ve gezi organizatörü olarak görevde bulundu.

Soylu, 1994 seçimlerinde Refah Partisi’nden Of Belediye Başkanlığı’na aday oldu.

Ali Soylu, Milli Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı’yken 30 Haziran 2000’de Ankara’dan Of’a seyahatinde Çorum’un Sungurlu ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Kazada Soylu’nun eşi Neriman Soylu (33) ile çocukları Fatıma Zehra (9) ve Muhammed Talha (1) da vefat etti. Yaşanan kazada Soylu’nun diğer oğulları Cahit ve Abdurrahman Ali de yaralandı.

Soylu Ailesinin naaşları Of Çamlıtepe Mahallesi’nde toprağa verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.