Putin’den Wagner yöneticilerine ilişkin açıklama!

Putin’den Wagner yöneticilerine ilişkin açıklama!
Yayınlama: 05.10.2023
A+
A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Evgeny Prigojin’in hayatını kaybettiği uçak kazasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Putin, Prigojin de dahil olmak üzere toplam 10 kişinin öldüğü uçak kazasıyla ilgili yürütülen soruşturmaya dair çarpıcı bilgiler paylaştı.

‘Cesetlerinde el bombası parçaları çıktı!’

“Yöneticilere ne olduğuna dair soru işaretleri hala duruyor. Soruşturma komitesi başkanı geçtiğimiz günlerde kurbanların cesetlerinde el bombası parçalarının bulunduğunu söyledi” diyen Putin, sözlerine şöyle devam etti:

Maalesef mağdurların kanında alkol veya uyuşturucu madde varlığının tespitine yönelik herhangi bir inceleme yapılmamış. Her ne kadar St. Petersburg’daki şirkette yaşanan meşhur olaylardan sonra FSB’nin (Wagner’in arama yapılan merkez ofisinde) sadece 10 milyar ruble nakit değil, aynı zamanda 5 kilogram kokain de bulduğunu bilsek de. Bana göre bu incelemenin yapılması gerekiyordu ama yapılmamış.

Rusya’nın Ukrayna’daki savaşında önemli bir rol oynayan Wagner lideri Prigojin, Rusya’da başlattığı 24 saatlik isyanın ardından 23 Ağustos’ta içinde olduğu özel uçağın Rusya’nın Tver bölgesinde düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.