MHP’den emekli zamlarına yönelik ikinci açıklama geldi!

MHP’den emekli zamlarına yönelik ikinci açıklama geldi!
Yayınlama: 13.07.2023
A+
A-

MHP’den emekli maaşlarına yapılması beklenen yeni zamma yönelik ikinci bir açıklama daha geldi. Dün yaptığı açıklamada yüzde 25’lik zammın yetersiz olduğunu söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ardından bir açıklama da MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’dan geldi.

 

MHP emekli maaşları konusunda hükümete çağrı yapmaya devam ediyor. Emekli maaşlarına yeni bir zam gelmesine yönelik MHP’den ikinci bir açıklama daha geldi. Dün yaptığı açıklamada yüzde 25’lik zammın yetersiz olduğunu söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli’den sonra MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’da emekli maaşlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

 

Dün partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli emekli maaşlarında yasa ile yapılan yüzde 25 zammın artırılmasını isterken, ilgili teklifin TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmesi de bugüne ertelenmişti.

 

“MHP olarak talebimizin arkasındayız”

Bugün 14’te başlayan TBMM Genel Kurul’unda konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP olarak taleplerinin arkasında olduklarını belirtirken, “Toplumda gördüğümüz kadarıyla aylıklardaki zam miktarı yetersiz bulunmuştur, bu hakikattir. Sayın genel başkanımız da bu konuda beklentisini ve talebini yineledi. MHP Grubu olarak bu beklenti ve talebin arkasındayız” dedi.

 

Bahçeli’nin talebi genel kurulda yinelendi

Bahçeli dün, “Sayıları 15,9 milyona ulaşmış emeklilerimize yapılan yüzde 25’lik maaş artışı makul ve yeterli bulunmamıştır” çıkışında bulunmuş ve şöyle demişti:

“Açık ve samimi teklifimiz şudur: 8 bin 77 TL’lik seyyanen artışın, kök ücrete ve aynısı ile emekli maaşlarına yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.