Bakan Işıkhan Kahramanmaraş’tan seslendi:  “Ne gerekiyorsa yapacağız”

Bakan Işıkhan Kahramanmaraş’tan seslendi:  “Ne gerekiyorsa yapacağız”
Yayınlama: 08.07.2023
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kahramanmaraş ve diğer depremden etkilenen illerin eski haline dönmesi için büyük gayret gösterdiklerini iletti.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gelen Bakan Işıkhan, İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasındaki Afet Koordinasyon Toplantısı sonrası gazetecilere açıklamada bulundu.

 

“İllerimiz eski hallerine dönene kadar ne gerekiyor ise yapacağız”

İller eski haline dönünceye kadar gerekeni yapacaklarını ifade eden Işıkhan, “Biz Kahramanmaraş’ın azmine, çalışkanlığına ve üretkenliğine inanıyoruz. Tüm imkanlarımızı Kahramanmaraş ve diğer illerimiz için seferber etmiş durumdayız. İllerimiz eski hallerine dönene kadar ne gerekiyor ise yapmaya devam edeceğiz, bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Bu hizmetler aziz milletimizin desteği, buradaki kıymetli başkanlarımız ve yerel yöneticilerimizin katkılarıyla çok daha hızlı, çok daha kalifiye hale gelecektir. Gıda ve barınmadan, sosyal faaliyetlere varıncaya kadar insanın temel ihtiyaçları ne var ise her birinin depremden etkilenen kardeşlerimize doğru bir şekilde ulaştırılması, aynı şekilde onların talep ve ihtiyaçlarının ilgili yerleri doğru bir şekilde iletilmesi hayati bir husus taşımaktadır” diye konuştu.

Işıkhan, toplantının ardından yaptığı açıklamada, tüm imkanları depremden etkilenen illere seferber ettiklerini söyledi.

 

Işıkhan, ziyaretlerle deprem illerindeki çalışmaları inceleyerek şehirlerin ihtiyaç ve genel durumunu görme imkanı bulduklarına işaret ederek, bölge eskisinden daha güçlü hale gelinceye kadar bir ayaklarının burada olacağının altını çizdi.

 

“Vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz”

Devlet, millet, gönüllüsü ve görevlisinin bir ve tek yürek olduğunda her türlü zorluğun üstesinden gelindiğine dikkati çeken Işıkhan, şunları kaydetti:

 

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak Kahramanmaraş’ımızı ayağa kaldırmak için elimizden gelen tüm kaynakları milletimizin emrine sunmaya hazırız. Çünkü Kahramanmaraş’ımız çok güzel bir coğrafyada yer alıyor. Bu coğrafyayı yeniden eski haline getirmemiz gerekiyor. İş yerini kaybeden kardeşlerimizi yeniden iş yerine kavuşturmak bizim sosyal devlet olarak en önemli görevimiz arasında. Allah utandırmasın, her birimizin ve her birisinin çabası burada çok önemli. Her zaman dediğim gibi bir zincirin halkası gibiyiz.Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde inşallah vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.