Fenomen Özlem-Tayyar Öz çiftine soruşturma!

Fenomen Özlem-Tayyar Öz çiftine soruşturma!
Yayınlama: 28.11.2023
A+
A-

Sosyal medya fenomeni Özlem Öz ve eşi Tayyar Öz çiftine soruşturma başlatıldı.

Dilan ve Engin Polat çiftinin ardından birçok fenomen hakkında inceleme başlatıldı. Kamuoyunda sıkça gündeme gelen güzellik merkezi işleten sosyal medya fenomeni Özlem Öz ve Tayyar  Öz çifti hakkında da inceleme başlatıldı. Kendi sitelerinde sahte doktor fotoğrafları paylaşan ve Instagram’da aşırı lüks araç ve yaşam tarzını ifşa eden çift adeta kendilerini ele verdi.

Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma başlattı

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne farklı tarihlerde yapılan ihbarlar üzerine yapılan araştırma sonucunda 24 Kasım 2023 tarihinde Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz hakkında “resmi belgede sahtecilik”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek” ve “vergi usul kanununa muhalefet” suçlarından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlattı.

Soruşturma açılan çift soyadlarını değiştirmişti

Haklarında soruşturma başlatılan Öz çifti, Sağlık Bakanlığı’ndan habersiz kendi ürettikleri macunu internet üzerinden satışını yaptıkları iddia ediliyordu. Çiftin asıl soyadları olan ‘Özsefil’ ismini beğenmedikleri için değiştirdiklerini dile getirdiler.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.