15 Temmuz şehidinin annesinden duygulandıran sözler

15 Temmuz şehidinin annesinden duygulandıran sözler
Yayınlama: 15.07.2023
A+
A-

FETÖ’cü hainlerin darbe girişimine engel olabilmek için İstanbul’daki görevli arkadaşlarına yardıma giden Fatih Dalgıç, gittiği Çengelköy Sabancı Polis Merkezi Amirliğinde meydana gelen çatışmada şehit düştü. Eskişehir’deki annesi oğlunun fotoğrafı ve odasıyla her gün hasret gideriyor.

Şırnak’ta görev yapan polis memuru Fatih Dalgıç, izinli olarak gittiği İstanbul’da, darbe girişimine direnen silah arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Darbe girişiminin başlamasının ardından meslektaşları ile hainlere dur demek için sokağa indi. Hainlerle çatışmaya giren Dalgıç yaralandı. Hastaneye kaldırılan koca yürekli kahraman oracıkta şehit düştü. Babasının mezarının yanına defnedilen şehit polis memuru Fatih Dalgıç’ın kardeşi ve annesi ölüm yıl dönümünde mezarı başında dua etti.

Acısını odasına girerek gideriyor

Kahraman şehidin fotoğrafları ve eşyalarının bulunduğu odaya sık sık giren anne Asiye Dalgıç, oğlunun özlemini bu şekilde gideriyor.

 

“Ben oğlumu babasız emek emek büyütmüştüm”

Oğlunu babasız büyüttüğünü ve oğluna çok özlediğini dile getiren anne Dalgıç, şunları söyledi;

“İlk gün çok acıydı, böyle bir şey beklemiyorduk. İstanbul’a gitmişti, aslında orada görevli değildi Şırnak’ta görevliydi. Buraya gelecekti içimde bir acı vardı, çocuklar söylediler, televizyonda darbe var dediler ama ben kalkıp bakmadım. Arkadaşı yaralı deyince o zaman öğrendik. Sabah saat 5’te olmuş. Bu acıyı bir ay önceden başlamıştım, hep böyle bir içimde acı vardı, hep acı vardı, hep ağlardı. Ben aradım, cuma günü akşam. ‘Anne ben çok iyiyim seni öyle bir yaşatacağım ki’ dedi. Sadece o kadar konuştuk. Hem üzüntülü, hem gururluyum, ilk evladımdı. Babası yoktu ben onları emek emek büyütmüştüm.”

 

“Arkadaşları yaralanan abime yaklaşmak istemiş, darbeciler yaklaştırmamışlar”

Darbe gecesinde abisine ulaşamadıklarını anlatan kardeşi Batuhan Dalgıç, “Abimin telefonla arkadaşı açtı, yaralı diye söyledi. Arkadaşlarıyla sohbet ettik. Yani son anlarını anlattı. Doğuda çalıştığı için asıl görev yeri Şırnak. Şırnak’ta görev yaptığı için uzun namlulu silahı da yanındaymış. Öyle olunca en ileri mevziiye kadar abim ilerleyebiliyor. Daha sonra vurulduktan sonra arkadaşları ulaşmaya çalışıyor. Ulaşamamışlar zaten yaklaştırmamış darbeciler. Daha sonrasında aldıklarında da yaralanmış. Hani o şekilde daha fazla bir şey anlatmadılar. Onlar da biz üzülmeyelim diye” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.