Yine CHP yine kavga! CHP İzmir İl Örgütü seçimlerinde şiddetli olaylar yaşandı

Yine CHP yine kavga! CHP İzmir İl Örgütü seçimlerinde şiddetli olaylar yaşandı
Yayınlama: 16.09.2023
A+
A-

Seçim yenilgisi yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) sular durulmak bilmiyor. İzmir İl Örgütü, il başkanını seçmek amacıyla düzenlenen seçimde, blok liste önerisinin sunulmasının ardından şiddetli bir gerginlik yaşandı. Olaylar esnasında birçok parti üyesi arasında yumruk yumruğa kavga meydana geldi.

CHP’nin 38. İzmir İl Kongresi, İzmir Fuar alanında yoğun katılımla başladı. Ancak kongre sırasında yaşanan olaylar büyük bir karmaşaya yol açtı. Kongrede divana sunulan “blok liste” önergesi 152 il delegesi tarafından kabul edildi. Ancak bu önergenin kabul edilmesinin ardından CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP Çiğli eski İlçe Başkanı Mert Özcan ve bazı delegeler sahneye çıkarak, blok listeye itiraz ettiler.

Tunç Soyer’in üzerine yürüdüler

Bu itirazlar sonucunda salonda büyük bir gerginlik yaşandı ve tansiyon yükseldi. Blok liste savunan delegeler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve eşi Duygu Aslanoğlu’nu hedef aldılar. Kalabalık, barikatları aşarak Soyer ve Aslanoğlu çiftinin üzerine yürüdü.

Bu olaylar, kongrenin başlamasıyla birlikte şiddetli arbede ve gerilimle sonuçlandı. Kongredeki blok liste tartışmalarının şiddete dönüşmesi, büyük bir çatışmanın yaşandığına işaret ediyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.