Bakan Fidan hainlere mesaj verdi: Dünya’yı FETÖ’ye dar etmeye devam edeceğiz

Bakan Fidan hainlere mesaj verdi: Dünya’yı FETÖ’ye dar etmeye devam edeceğiz
Yayınlama: 15.07.2023
A+
A-

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Endonezya’nın başkenti Cakarta’daki düzenlenen 15 Temmuz’u Anma programında konuştu.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 56. ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısı için Endonezya’nın başkenti Cakarta’ya gitti. Fidan ikili görüşmelerin ardından Türk Büyükelçiliği’nde düzenlenen 15 Temmuz’u Anma programında konuştu.

FETÖ terör örgütü ile her türlü mücadeleye devam edeceklerini söyleyen Fidan “Dünya’yı FETÖ’ye dar etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Hakan Fidan açıklamalarındaşu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’nün türkiye’deki yapılanmasının belini kırdık”

“Milletimiz ülkemizi bir avuç teröriste ve haine çiğnetmemeye ant içti. aralarında dava ve yol arkadaşlarımızın da bulunduğu 251 vatandaşımız vatan yolunda son nefeslerini verdiler.

FETÖ’yle mücadele devletimizin en öncelikli görevlerinden biridir. Gerçek yüzlerini görenlere karşı her türlü kumpası kurdular. Sayın Cumhurbaşkanımız ve devletimize boyun eğdirmeye çalıştılar.

15 Temmuz’da da son hamlelerini yaptılar. Ancak, milletmiz çelikten iradesiyle bu karanlık terör, casusluk ve ihanet örgütünü tarihin çöplüğüne attı. Bu örgütün Türkiye’deki yapılanmasının belini kırdık.

Başta MİT olmak üzere, bütün kurumlarımızın cefakar çalışmalarıyla, zemin buldukları ülkelerin çoğunda da faaliyetlerini sona erdirdik.

 

Yurt dışında FETÖ’yle mücadele

Gerçek hizmeti yabancı istihbarat örgütlerine sunan bu ihanet çetesi, artık sinsi gündemini serbestçe yürütme imkanına sahip değil. Birçok ülkede, FETÖ’nün sözde eğitim kurumlarının, sivil toplum örgütü ya da başka kisveler altında faaliyet gösteren oluşumlarının kapatılmasını sağladık.

Bugün buradan, Cakarta’dan ilan etmek istiyorum; yeni dönemde de kurumlarımızla tam eşgüdüm ve dostlarımızla etkin işbirliği içinde, Dünya’yı FETÖ’ye dar etmeye devam edeceğiz.

FETÖ’ye ve ülkemizi hedef alan odaklara karşı, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın insicam ve teyakkuz içinde olmaları çok önemli. Bu, Endonezya’da yaşayan vatandaşlarımız için de çok önemli. Coğrafi olarak uzak ama kalben yakın olan bu coğrafyada, sergileyeceğiniz dayanışma ruhuna ihtiyacımız her zamankinden daha fazla olacak.

Bugün görüştüğüm muhataplarıma, işbirlikleri için teşekkürlerimi ilettim. Ancak, onları da tehdit eden bu yapılanmaya karşı birlikte atabileceğimiz ilave adımlar olduğunu da söyledim.

 

Terörün her türlüsüyle mücadelede kararlılık mesajı

Elbette terörle mücadelemiz FETÖ’yle sınırlı değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi; terörün her türüyle amasız ve amansız mücadele bizim kırmızı çizgimizdir. İster PKK, ister onun ilintili yapıları YPG, SDG; ister DEAŞ, DHKPC olsun, devletimizin ve milletimizin güvenliğine ve bütünlüğüne kasteden örgütlerle mücadele temel önceliğimizdir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.