Bakan Tekin’den ‘öğretmenlere beyaz önlük’ açıklaması!

Bakan Tekin’den ‘öğretmenlere beyaz önlük’ açıklaması!
Yayınlama: 29.08.2023
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin beyaz önlük giymesine ilişkin bir zorunluluk olmadığını açıkladı.

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı’nda bakanlık yöneticileri ve il milli eğitim müdürleriyle bir araya gelen Bakan Tekin, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Sınıflarda cep telefonu doğru değil’

Önce dijital bağımlılıkla mücadele kapsamında okullarda cep telefonu kullanımına ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Tekin, “Öğrencilerimizin okul içinde ve sınıflarda derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve bu türden cihazlarla sınıflara girilmemesi konusunda önlemler alacağız. Ayrıca öğrencilerimizin okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine neden olabilecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanılmasından kaçınmak için gerekli önlemleri alacağız. Dolayısıyla sınıflarda cep telefonlarının bulundurulması doğru değil.” dedi.

‘Beyaz önlük zorunluluk değil teşvik’

Bakan Tekin, öğretmen odası buluşmalarında öğretmenlerin önlük giymelerinin teşvik edilmesi konusunun gündeme geldiğini belirterek, “Nihayetinde hem öğrencilerimizin hem velilerimizin hem de en azından öğretmenlerimizin büyük çoğunluğunun talebi doğrultusunda böyle bir uygulama başlatıyoruz. Bu konuda bir zorunluluk yok, teşvik ediyoruz.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.