Madende göçük meydana geldi! Yaralılar var

Madende göçük meydana geldi! Yaralılar var
Yayınlama: 05.10.2023
A+
A-

Nallıhan ilçesinde bulunan bir kömür madeninde meydana gelen göçükle ilgili olarak yaralanan maden işçilerinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 15 işçinin hafif şekilde yaralandığı, 3 işçinin ise hastanede gözlem altında tutulduğu bildirildi.

Ankara’nın Beypazarı ilçesine bağlı Hırkatepe Mahallesi’nde, özel bir maden firmasına ait kömür madeninde bugün saat 11.00 civarında bir göçük meydana geldi.

Madende çalışan 15 işçi, göçüğün etkisiyle yaralandı. Yaralı işçiler, olay yerine çağrılan ambulanslarla Beypazarı ve Ankara’daki hastanelere nakledildi ve tedavi altına alındılar.

Korkulan olmadı

Beypazarı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Beypazarı Devlet Hastanesi’nde tedavi gören işçileri ziyaret ederek, sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Yılmaz, maden işçilerinin sağlık durumu hakkında verdiği bilgide, “İlk incelemelerde hayati tehlikelerinin olmadığı bildirildi. İşçilerimiz, galeri içindeki hava basıncının etkisiyle savrulmalar sonucu yaralandılar. Şu an için iç kanama ve kırık gibi risklere karşı gözlem altındalar” şeklinde açıklamada bulundu.

Valilik açıklama yaptı

Ankara Valiliği tarafından göçükle ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Beypazarı ilçesine bağlı Hırkatepe Mahallesi’nde bulunan ‘K’ kömür madeni sahasında, yer altında meydana gelen toprak kaymasının yol açtığı hava basıncından kaynaklanan olayda, güvenli bölgede çalışan 15 maden işçisi hafif şekilde yaralandı. Şu an için 3 işçi hastanede gözlem altında tutulmaktadır.”

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.