Erbakan ‘Bu bir hayat memat meselesidir’ dedi ve uyardı: Bu katliamlar yarın Türkiye’de de olabilir!

Erbakan ‘Bu bir hayat memat meselesidir’ dedi ve uyardı: Bu katliamlar yarın Türkiye’de de olabilir!
Yayınlama: 11.11.2023
A+
A-

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, “İsrail ve Amerika’nın yörüngesinden çıkamayan kuruluşların yerine, yeni siyasi ve askeri birliklerin İslam alemi tarafından Türkiye öncülüğünde kurulmalıdır! Bu bir hayat-memat meselesi… Bugün Gazze’de olanlar, Allah vermesin seyirci kalmaya devam edersek yarın Türkiye’de ve İran’da olur.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, beraberinde genel başkan yardımcıları ile birlikte, ‘Anadolu Buluşmaları’ Programı kapsamında geldiği Ordu’da bir otelde basın mensupların açıklamalarda bulundu.

“Yeniden Refah Partisi en hızlı büyüyen parti oldu”

Erbakan, partilerinin en hızlı büyüyen parti olduğunu belirterek, “Bugün Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, milletimizin göstermiş olduğu teveccüh, destek ve ilgi partimizin Türkiye siyasetinin parlayan yıldızı olduğunu açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Eylül ve ekim aylarındaki üye kayıt performansımız 2 ayda 45 bin üye artarak, 260 binden 305 binin üzerine çıkmıştır. Sadece 2 aylık bir sürede Yeniden Refah Partimiz yüzde 20 büyüdü. Bu çok önemli bir başarıdır, bu tempo ile devam edeceğiz ve inşallah yerel seçimlere girerken üye sayımızı inşallah 400 bine ulaştırmış olacağız. Hedef 500 bin, sonrasında da 1 milyondur. Bu gayretle çalışmalarımıza devam edeceğiz, ilk olarak yerel seçimlerde, arkasından da 2028 seçimlerinde inşallah partimizi iktidara taşıyacağız” diye konuştu.

‘Avrupa Birliği, İsrail’in katliamlarına ortak’

Konuşmasında, İşgalci İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamlara değinen Erbakan, “Siyonist ve katil rejimin katliamlarını bir kez daha telin ediyorum. Bu olaylar bizlere geçtiğimiz günlerde 97’nci doğum yıldönümünü idrak ettiğimiz Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan Hocamızı ve onun bizlere anlattığı hususları bir kez daha hatırlattı. Kendisi, ‘Avrupa Birliği diye bir şey yoktur, Siyonizm vardır’ diyordu. Şu Gazze’deki katliam karşısında, ‘şu katliam dursun, ateşkes sağlansın’ diye Birleşmiş Milletler’de yapılan oylamada Macaristan, Avusturya, Hırvatistan ve Çekya, İsrail lehinde oy kullanıyor, ‘katliam devam etsin, ateşkes yapılmasın’ diyor. Bununla beraber İtalya, Bulgaristan, Danimarka, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan, Finlandiya, Almanya, Hollanda, Polonya, İsveç ve İngiltere çekimser oy kullanarak oradaki katliama dolaylı yoldan destek veriyor” şeklinde konuştu.

‘Bugün Gazze’de olanlar yarın Türkiye’de de olabilir’

Erbakan, İşgalci İsrail ve destekçisi Amerika’nın yörüngesindeki kuruluşlar yerine, yeni siyasi ve askeri birliklerin İslam Alemi tarafından, Türkiye öncülüğünde kurulması gerektiğini kaydederek, “Bu bir hayat-memat meselesi. Bugün Gazze’de olanlar, Allah vermesin seyirci kalmaya devam edersek yarın Türkiye’de ve İran’da olur. Asıl hedeflerinin İran ve sonrasında Türkiye olduğunu çok iyi biliyoruz. Erbakan Hocamız da zaten bunu yıllarca bize anlattı. Ya birlik olup beraber hareket edeceğiz ya da hepimiz Siyonizm’e yem olacağız. Allah muhafaza, bunun başka bir yolu ve çaresi yok” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasının sonunda partililer ile birlikte fotoğraf çektiren Erbakan, daha sonra Ordu merkezde bulunan partisinin İl Başkanlığını ziyaret edip sonrasında çarşı esnafıyla buluştu.

Erbakan’a Ordu programında eşlik Genel Başkan yardımcıları da Ordu’nun diğer ilçelerinde halk ve esnafla buluşup sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.