Fatih Erbakan’dan Ekrem İmamoğlu’na çok zor İstanbul sorusu!

Fatih Erbakan’dan Ekrem İmamoğlu’na çok zor İstanbul sorusu!
Yayınlama: 14.08.2023
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde düzenlenen konferansta konuştu.

Milli Nizam

Partililerin ve halkın yoğun ilgi gösterdiği konferansta, Erbakan’ın gündeminde yerel seçimler vardı. Erbakan, CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik eleştirilerde bulundu.

İstanbul’u birkaç yılda perperişan eden, Türkiye’yi ne yapmaz!

İmamoğlu’nun sorumlu olduğu İstanbul’a hizmet yerine genel seçim sürecinde Türkiye genelindeki mitinglerde boy gösterdiğini, seçimin ardından da Kemal Kılıçdaroğlu ile genel başkanlık yarışında bulunduğunu belirten Erbakan, şu ifadeleri kullandı:

Maalesef, başta Ana muhalefet partisi olmak üzere, muhalefet partilerinde, iş koltuk kavgalarına dökülmüş durumdadır. “Değişim, değişim” denilen de, “O gitsin, ben geleyim”den ibarettir. “Kılıçdaroğlu gitsin, ben geleyim” diyenlerin durumu da ortadadır… İstanbul, yıllardır adeta “Belediye Başkansız” durumdadır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, mesaisinin çok küçük bir bölümünü sorumlu olduğu alana tahsis etmektedir.

İstanbullu dertleriyle boğuşurken tatile çıkmasına tepki gösteren vatandaşlara, “Tatil bana çok yakışıyor!” diyerek adeta dalga geçen Sayın Belediye Başkanı’nın yönetiminde her şey çok güzel değil, maalesef çok kötü olmuştur.

‘İstanbulluya verilen sözler tutulmadı!’

Yerel seçimler öncesi İstanbulluya verilen sözlerin tutulmadığını hatırlatan Erbakan, “Yerel seçim kampanyasında ulaşım ücretlerini sembolik değerlere düşüreceği vaadinde bulunan Sayın belediye başkanının, ulaşımda zam rekorları kırışını üzülerek görüyoruz. iBB yönetimi son olarak ulaşıma yüzde 51,52 oranında fahiş zam yaparak yine milyonları zora sokmuştur.” dedi.

“Sayın İmamoğlu, sadece zam rekorlarının değil, borçlanma dünya rekorunun da sahibidir. Yönetimindeki belediye, bugün yüzde 10.75 faizle dolar borcu yapmaktadır.” diyen Erbakan, “Sayın Başkan; ‘İktidar borç, faiz ekonomisi uyguluyor’ diyorsunuz ve siz de belediyede borç, faiz ekonomisini uyguluyorsunuz. Hem de dolar borçlanmasında dünya rekoru kırarak yapıyorsunuz. Rekor faizlerle dolar borcu yapacaksınız ve faturayı da 16 milyon İstanbulluya çıkartacaksınız! Yerel seçim kampanyasında “İstanbula ulaşımı mutlaka ucuzlatacağım” diyeceksiniz ama ulaşıma başkan olduğun günden bugüne kadar yüzde 200’ün üzerinde zam yapacaksınız! Böyle bir anlayışa Türkiye’nin yönetimi teslim edilir mi?” ifadelerini kullanıp, ekledi: İstanbul’u birkaç yılda perperişan eden, Türkiye’yi ne yapmaz …!! 

Partisinin milletvekilliği genel seçimindeki tarihi başarısına dikkat çeken Erbakan, “Yeniden Refah Partimiz kendi logosu ve kendi listeleriyle girdiği seçimden başarılı parti olmuş ve Meclis’te 5 milletvekiliyle temsil edilme imkânına bileğinin hakkıyla kavuşmuştur. Malûm partiler gibi, bir başka partinin sırtından geçinmeyi de asla düşünmedik. Biz bu noktaya Cenab-ı Allah’ın yardımıyla, Davamızın bereketiyle, siz fedakar dava erlerimizin gayretleriyle, terlemesiyle geldik.” dedi.

İşte Yeniden Refah belediyeciliği!

“Şimdi ki hedefimiz, 8 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde daha da büyük bir başarı elde etmek ve Milli Görüş’ün o özlenen yerel yönetimler ruhunu, Milli Görüş belediyeciliğini yeniden milletimiz ile buluşturmaktır.” mesajı veren Erbakan, Yeniden Refah Partisi tarafından kazanılan belediyelerde, şu politikaların uygulanacağını aktardı:

“Rüşvetin, yolsuzluğun, adam kayırmanın olmadığı, millete hizmetin ibadet aşkıyla yapıldığı belediyecilik”

“Efsane hizmetlerin belediyeler borca batırılarak değil, borçlar kapatılarak yapıldığı belediyecilik.”

“Kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm olarak değil, hakka hukuka riayet edilerek yapıldığı belediyecilik”

“Şehirleri betona boğmayan, toprağın, ağacın, çiçeğin, çevrenin hakkını veren belediyecilik.”

“Rüşvet alan da veren de mel’undur” tabelasını bütün belediyelerin girişine asan belediyecilik!

Bize emanet edilen her kuruşu, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyiz, yemeye tevessül edenlerin de burunlarından fitil fitil getiririz” diyen belediyecilik…

“Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” diyen belediyecilik…

“İsrafa, yolsuzluğa son veren belediyecilik!”

Evet, bundan sonraki ilk hedefimiz; Yerel yönetimler seçimlerine damgamızı vurmak ve milletimizi Milli Görüş belediyeciliği ile yeniden buluşturmaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.