Özgür Özel CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıkladı

Özgür Özel CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıkladı
Yayınlama: 15.09.2023
A+
A-

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında adaylığını resmen ilan etti. “CHP’yi iktidar yapmak için genel başkanlığa adayım.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı Özgür Özel, genel başkanlık için adaylığını resmen açıkladı. Özel, “Kadınların etkin olacağı siyaset tarzını etkin kılmak için, sağlık hizmetlerinden herkesin yararlanabileceği bir Türkiye için, başka Somalar, Ermenekler yaşanmaması için, CHP Genel Başkanlığı’na adaylığımı ilan ediyorum. Çağrımız Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşlarınadır. CHP değişirse Türkiye değişir” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel konuşmasında parti yönetimine ağır eleştiriler getirerek şunları kaydetti;

“39 Milletvekilinin verilmesi unutulmayacak hasarlar bıraktı”

“İttifak siyaseti, ittifak kuranların birbirine benzediği bir siyaset olmamalıdır. İttifaklar, parti vicdanında karşılık bulacak şekilde tasarlanmalıdır. Partimizin 39 milletvekilini başka partilere vermesi parti tarihinde unutulmayacak hasarlar bırakmıştır. Bu süreç parti içi denetime kapalı olarak yürütülmüştür. Seçilmiş kurullar dahi bilgilendirilmemiştir. Sorumluluk üstlenmeyen yönetim tarzı kabul edilemez.”

İkinci Yüzyılın CHP’si: Sözde yenilenme ve değişim zamanı

İstanbul sözleşmesine dair kararı hedef alan Özel, “İstanbul Sözleşmesi’nden hukuksuz çekilme kararından güç alanların yeni hedefleri var: 6284 sayılı kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun, çocukların cinsel sömürüsünü engellemek için Lanzarote Anlaşması ve kadın erkek eşitliği artık hedeftedir. İkinci yüzyılın CHP’si karar alma süreçleri, katılım ve etik ilkeler bakımından yola devam etmelidir. Partinin lideri, kadro, siyaset yapma tarzı yenilenmeli. Tüzükteki yetki ve sorumlulukları bazen aşan yönetim anlayışı toptan terk edilmelidir.” dedi.

 

Ayrıca, Özgür Özel’e destek veren milletvekilleri, MYK üyeleri ve Özel’in eşi Didem Özel ile kızı İpek Özel de açıklamayı izlemek üzere CHP Genel Merkezi’ndeydi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.