Erbakan açıkladı: İşte Terörist İsrail’in Gazze’deki katliamlarının amacı…

Erbakan açıkladı: İşte Terörist İsrail’in Gazze’deki katliamlarının amacı…
Yayınlama: 19.11.2023
A+
A-

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan İsrail tarafından  Gazze’de dünyanın gözü önün işlenen soykırım vahşetinin amacının ‘Büyük İsrail’ planının önünün açmak olduğunu söyledi.

Katıldığı televizyon programında İsrail’e ve destek veren güçlere karşı İslam dünyasının bir araya gelme mecburiyeti olduğunu belirten Erbakan, “Bizim ne kadar güçlü olmamız gerektiği bir kez daha görüldü” dedi.

‘ABD kurulduğu günden beri Siyonizm’in emrinde’

ABD’nin terör devleti İsrail’e verdiği desteğin de şaşırtıcı olmadığının altını çizen Erbakan,”ABD kurulduğu günden beri başkan, başkan yardımcısı, dışişleri bakanı ve Pentagon mutlaka Siyonizm’in adamı olmak mecburiyetindedir. Maksatları ‘Büyük İsrail’ planının önünü açabilmek.” diye konuştu.

ABD açık bir şekilde bu işgale destek veriyor

Genel Başkan Erbakan’ın açıklamalarından dikkat çekenler şöyle;

“Bizim ne kadar güçlü olmamız gerektiği ve Müslüman ülkelerin bir araya gelerek ortak hareket etmeleri ve ellerindeki gücü ortak kullanmalarının önemi ortaya çıkıyor.

Biz olayların ilk zamanlarda bu teklifte bulunmuştuk. Henüz kara operasyonu da henüz başlatılmamıştı. Türkiye ile başka ülkeler de buna katkı sağlasın istedik. Denizden Gazze’ye ulaşacak bir güvenli koridor ve oraya yardımların ulaştırılmasını teklif ettik. Küçücük çocuklar anestezisiz ameliyat oluyorlar.

Biz bir misilleme olarak ‘İncirlik Üssü’nü kapatalım’ dedik. Kürecik’teki radar üssünün kapatılması… Burası direkt Demir Kubbe ile entegre. İran’dan İsrail’i korumak için kurulmuş. Bir de Azerbaycan petrolü, bu sevkiyatı da engelleyelim çağrısında bulunmuştuk.

Türk askeriyle beraber diğer ülke askerleriyle bir barış gücü oluşturulabilir.

Açık bir şekilde ABD bu işgale destek veriyor. İnsanlık, demokrasi dersi vermeye kalkan ABD’nin gerçek yüzü ortada.

Erbakan hocamız söylerdi, “ABD kurulduğu günden bu yana başkan, başkan yardımcısı, dışişleri bakanı ve Pentagon mutlaka Siyonizm’in adamı olmak mecburiyetindedir.”

Hatta ABD ordusunda general ve üst rütbeye çıkması mümkün değildir, yazılı olmayan bir kural bu. Aynısını Suriye’de de yaptılar; DEAŞ diye bir şey uydurdular. Bir terör devleti kurulması için PYD’ye alan açtılar. Maksatları büyük İsrail planının önünü açabilmek. Biden ‘ben Siyonistim’ diyor. Güçlü olmanın önemi bir kez daha öne çıkıyor. Doğal gaz, petrol ve suyun yüzde 55’i Müslüman ülkelerin elinde. Buralardan gerekli tepkiler ve ambargolar gelmiyor.

Türkiye kadar bu işle dertlenen bir ülke göremiyoruz. (Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temasları) Ciddi açıklamalar olması gereken cümleler kuruldu.

Fiili bir adım konusunda bir sonuç olmadı. Müslüman ülkelerin tavrı ortada. TBMM’de de dile getirdik en azından petrol hattı kesilsin.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.