Real Madrid, Arda Güler transferini açıkladı!

Real Madrid, Arda Güler transferini açıkladı!
Yayınlama: 06.07.2023
A+
A-

Real Madrid kulübü Arda Güler’in transferini resmen duyurdu. Arda Güler İspanyol devi ile 20 milyon Euro karşılığında anlaştı.

Fenerbahçe, genç futbolcu Arda Güler’in 20 milyon Euro karşılığında Real Madrid’e transfer olduğunu duyurdu. Sarı-lacivertlilerin, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Madrid’in ayrıca azami 10 milyon Euro bonus ve sonra satıştan yüzde 20 pay vereceği ifade edildi.

Bu sene oynadığı futbol ile gönüllerde taht kuran Arda Güler transferde mutlu sona ulaştı. Milli gurur Real Madrid ile anlaşma sağlayarak Madrid’e imza için yola çıktı.

 

“20 milyon Euro bedelle anlaşma sağlanmıştır”

Fenerbahçe’nin Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) genç futbolcu Arda Güler’in İspanyol ekibi Real Madrid’e transferiyle ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Profesyonel Futbolcumuz Arda Güler’in İspanyol Kulübü Real Madrid’e, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 20 milyon Euro bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri Real Madrid CF tarafından ödenecektir. Transfer bedeline ek olarak futbolcunun performansına bağlı olarak Real Madrid tarafından, kulübümüze azami 10 milyon Euro bonus bedeli ödenecektir. Ayrıca, Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde; Real Madrid’in elde edeceği transfer bedelinin yüzde 20’si sonraki satıştan pay olarak kulübümüze ödenecektir.”

 

İmza için Madrid’e uçtu!

Fenerbahçe’nin genç yeteneği Arda Güler, İspanyol devi Real Madrid’e transfer oluyor.

18 yaşındaki futbolcu yoğun güvenlik önlemleri altında Atatürk Havalimanı’na geldi. Basın mensuplarının sorularına yanıt vermeyen Arda Güler, kendisini Madrid’e götürecek uçağa yönelerek İstanbul’dan ayrıldı.

 

Real Madrid transferi açıkladı!

İspanyol devi Real Madrid, Arda Güler transferini resmen duyurdu. Arda Güler ile 6 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.