Aşiret düğününde milyonluk takı takıldı! 15 kişi saydılar…

Aşiret düğününde milyonluk takı takıldı! 15 kişi saydılar…
Yayınlama: 19.07.2023
A+
A-

Van’da yaşayan Gevdan Aşireti’nin düğün töreninde gelin ve damada 6 milyon TL değerinde takı takıldı. Masaya konan servet değerindeki takıları 15 kişi sayabildi.

Yurt içi ve yurt dışından binlerce kişinin katılım sağladığı düğün kalabalığı ile son zamanların en büyük düğünlerinden oldu. Gelin ve damada takılan takılar ise dudak uçuklattı.

110 küçükbaş hayvanın kesilerek yemeklerin yapılıp dağıtıldığı görkemli düğüne aşiret önderleri, iş insanları, stk temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Yaklaşık 4 saat süren takı sonunda damada 4 milyon TL nakit para, geline ise kilolarca altın takıldı. Masaya konan paraları ise 15 kişi saydı.

Düğün sonunda bir konuşma yapan damadın amcası Gevdan Aşireti liderlerinden Şeyhmus Işık, “Güzel bir düğün oldu. Önemli olan düğünlerin kazasız, belasız geçmesidir. Bundan dolayı mutluyuz. Ben yurt içi ve yurt dışından düğünümüze katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor, gelin ve damada mutluluklar diliyorum” dedi.

Dünyanın birçok yerinden insanlar geldi

Toy büyüğü Haşim İnan ise düğüne yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 5 bin kişinin katıldığını ifade ederek,

“Düğünümüze Kuzey Irak’tan, İran’dan, Almanya’dan katılanlar oldu. Bunun yanında yurt içinden Ankara, İstanbul, Bursa ve Mersin’den önemli iş insanları katıldı. Ben düğünümüze iştirak eden herkese teşekkür ediyor, Ozan ve Gülcan çiftimize ise bir ömür mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı. Birlikteliklerini düğünle taçlandırdıklarını aktaran Gülcan Kaynar ve Ozan Işık çifti ise çok mutlu olduklarını ifade ederek, düğüne katılan herkese teşekkür ettiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.