Bakan Tekin’den çok net LGBT mesajı!

Bakan Tekin’den çok net LGBT mesajı!
Yayınlama: 29.06.2023
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sabah Gazetesi’ne konuştu. Bakan Tekin, LGBT sapkınlığına ilişkin önemli mesajlar verdi.

Milli Nizam

“20 milyon öğrenci ve 70 bin okula hizmet götüren Milli Eğitim Bakanlığı’nı yönetmek zor bir görev.” diyen Bakan Tekin, “Elbette bu zorluk birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Eğitimde fırsat eşitliği, okul öncesi eğitim, sınav sistemi, meslek okulları ve son olarak gençlere yönelik LGBT misyonerliği bu sorunlardan sadece birkaçı.” ifadelerini kullandı.

Bakan Tekin, “Bir öğretmenin ilkokul çocukları ile LGBT bayrağı önünde fotoğraf çektirmesi tepki çekmişti. Okullarda bu tür faaliyetler konusunda neler yapacaksınız?” sorusuna şöyle cevap verdi:

LGBT dayatması konusunda bizim bakış açımızı şekillendiren iki husus var. Birincisi toplumsal değerler. Milli Eğitim Bakanlığı toplumsal değerleri gelecek kuşaklara aktarmak için çaba sarfeden bir kuruluş. Toplumsal değerlerimizle ters düşen konularla mücadele etmek zorundayız.

İkincisi de bizim korumamız gereken bir öğretmen itibarı var. Bu tür olaylar 1 milyon öğretmen ailesini rahatsız ediyor. Onların hukukuna zarar verecek konuların cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum. Korumamız gereken 1 milyon kişinin itibarı var. Gereken önlemi aldık, bundan sonra da almaya devam edeceğiz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.