Balıkesir’de kan donduran olay! Alacaklı oldukları kişiye işkence edip görüntüleri paylaştılar

Balıkesir’de kan donduran olay! Alacaklı oldukları kişiye işkence edip görüntüleri paylaştılar
Yayınlama: 16.09.2023
A+
A-

Balıkesir’de alacak nedeniyle husumetli oldukları Furkan A.’yı (25), gözlerini bağlayıp otomobille kaçıran, işkenceyle 2 bin 500 lirasıyla cep telefonunu gasbeden Muhammet Ramazan Batır (19) ile Osman Dova (33) tutuklandı.

Dava dosyasına giren görüntülerde, elleri arkadan bağlanan ve sesi duyulmasın diye ağzı tişörtle kapatılan Furkan A.’nın, tekme, tokat ve yumrukla dövüldüğü vahim anlar yer alıyor.

Haziran ayında, alacak meselesi nedeniyle aralarında husumet bulunan Muhammet Ramazan Batır ve Osman Dova, Bursa’nın Karacabey ilçesinde yaşayan Furkan A.’yı gözlerini bağlayarak bindirdikleri bir otomobille kaçırdılar.

Kaçırdıkları Furkan A.’yı Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki bir eve getirdiler. Burada Furkan A.’nın ellerini arkadan bağlayan saldırganlar, bağırmasını engellemek için ağzını tişörtle kapattılar. Muhammet Ramazan Batır ve Osman Dova, Furkan A.’yı ölümle tehdit ederek dakikalarca işkence ettiler. Bu korkunç anları başka bir kişi de cep telefonuyla kayda aldı. Bu vahşetin ardından Muhammet Ramazan Batır ve Osman Dova, Furkan A.’nın cebinde bulunan 2 bin 500 TL ve cep telefonunu gasp ettiler.

Dehşet verici anları sosyal medyada paylaştılar

Muhammet Ramazan Batır ve Osman Dova, işkence görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaştıktan sonra Furkan A.’yı otomobille yeniden Karacabey ilçesine götürüp serbest bıraktılar. Furkan A.’nın olayı şikayet etmesi üzerine, soruşturma başlatıldı. Bandırma’da yakalanan Muhammet Ramazan Batır ile Osman Dova, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, ‘Yağma’, ‘Darp’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından tutuklanarak Bandırma Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Şüpheliler ifadelerinde, Furkan A.’yı borcunu ödemediği için dövdüklerini iddia etti.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.