Emniyetten ‘Şahinler ‘Çetesi’ne operasyon! 41 gözaltı

Emniyetten ‘Şahinler ‘Çetesi’ne operasyon! 41 gözaltı
Yayınlama: 29.09.2023
A+
A-

Suç örgütü olarak bilinen “Şahinler Çetesi,” 7 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarla çökertildi. Operasyonlar sonucunda çetenin lideri Mehmet Şahin de dahil olmak üzere toplam 41 şüpheli yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yönetilen bir soruşturma çerçevesinde, liderliğini Mehmet Şahin’in üstlendiği “Şahinler” adlı organize suç örgütüne yönelik büyük çaplı bir operasyon düzenlendi.

Suç dosyası kabarık

Yapılan dinleme çalışmaları, mağdur ve tanık ifadeleri, raporlar ve tutanaklar sonucunda önemli deliller elde edildi. Soruşturma kapsamında, suç örgütü yöneticileri ve üyeleri tarafından gerçekleştirildiği tespit edilen toplam 18 ayrı eylem belirlendi. Bu olaylara karışan 56 örgüt yöneticisi ve üyesinin arasında 4 kişinin yurtdışında bulunduğu, 3 kişinin ise cezaevinde olduğu belirlendi.

Farklı illerden 41 gözaltı var

İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Ordu, Bartın ve Samsun illerinde aynı anda gerçekleştirilen operasyonlar, 49 şüpheliye yönelik başlatıldı. Bu operasyonlarda 41 şüpheli başarılı bir şekilde yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için de çalışmalar aktif olarak sürdürülüyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.