Mansur Yavaş’tan Meral Akşener’e ‘korkak’ yanıtı: Zoruma gitti!

Mansur Yavaş’tan Meral Akşener’e ‘korkak’ yanıtı: Zoruma gitti!
Yayınlama: 20.12.2023
A+
A-

Partisinde yaşanan peş peşe istifalarla büyük şok yaşayan  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı ‘korkaklıkla’ suçlamıştı.  Akşener’in sözlerine yanıt veren Mansur Yavaş, “Benim aday olmamı istiyorsa o şekilde de önümü açabilirdi. Hiçbir zaman korkmadım, korkan zaten aday olamaz. Korkaklıkla suçlanmak zoruma gitti” dedi.

2023 Genel Seçimlerinde büyük hayal kırıklığı yaşayan Altılı Masa’nın eski ortaklarında hesaplaşma bitmek bilmiyor. Peş peşe istifalarla ve oy oranındaki önlenemez düşüşle büyük şok yaşayan İYİ Parti lideri Akşener dün Uşak’ta yaptığı açıklamada İmamoğlu ile Yavaş’a sert ifadelerle gönderme yapmış, “Kazanalım diye ağzımı açmadım. Millet bu arkadaşları istiyor diye bunları o masaya götürdüm. O masadan kovuldum. İkisi de korktu kabul etmedi. Benim değil milletin istediğini kabul etmediler.” şeklinde konuşmuştu.

‘Allah’tan başka kimseden korkmuyorum’ 

Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Tarihi Ulus Hali’nin açılış töreninden ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisine yönelik açıklamalarına;

“Allah’tan başka kimseden korkmuyorum. Her şeyin bir usulü vardır. Her zaman açıkladım. Eğer Altılı Masa aday gösterirse, aday olacağımı söyledim. Daha bundan net bir şey söylenemez. Bunu kurgulamak, Altılı Masa’da bulunan liderlere aitti. Sorumlusu ben değilim.

Ben o konulara girmek istemiyorum ama korkak kelimesini asla kabul etmiyorum. Hiçbir zaman korkmadım. Korkan zaten, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne aday olmaz. Elimizi taşına altına koymamız gerekiyorsa da koyarız. Bunun yolu, yordamı, usulü bellidir. Beni daha önce de başka siyasi partinin genel başkanı ‘aday ol’ diye çağırmıştır. Bu genel başkanların, ‘haydi çık ortaya’ demesi ile yapılabilecek bir şey değildir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olacağına dair, Sayın Akşener’in çok söylemleri olmuştur. ‘Biz noter değiliz, Altılı Masa karar verecek’ diye. Keşke bunu son ana bırakmadan bir şekilde, daha önce görüşüp, farklı bir karar alınsaydı, daha düzgün olurdu. Belki de o zaman ille de benim aday olmamı istiyorsa, o şekilde de önümü açabilirdi. Ben bu konulara çok giren bir insan değilim. Açıkçası gerçekten, korkaklıkla suçlanmak benim zoruma gidiyor. Korkak falan değiliz. Milletimiz için usulüne uygun bir şekilde yol açılırsa, her şeye de aday oluruz.

Yavaş: Ankara’da yüzde 60’ı yakın oy alacağımıza inanıyorum

Aşağı yukarı 4 milyon 400 bin seçmenimiz var. Ben en az yüzde 60’a yakın oy alacağıma inanıyorum. Anketler de onu gösteriyor. Ben herkesin oyuna talibim. Taktir milletindir. Onun önüne kimse geçemez. Biz, beş yıldır yaptığımız hizmetlerle Ankara halkının önüne çıkacağız. Onlar da takdir edecekler. Başka bir siyasi partinin işine hiçbir zaman karışmıyoruz. Ancak şunu rahat bir şekilde söyleyebilirim: Ben 28 Mayıs’tan sonra; Sayın Akşener ile hem Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem Özgür Özel’in bilgisiyle, birkaç defa konuştum. Konuştuğumuz konu, bir muhalefet partisi olarak ne yapılırsa, muhalefetin daha güçlü olacağı… Tabii bu arada İYİ Parti’nin daha nasıl güçlü olabileceği konusunda birçok senaryo ve fikir konuştuk kendileriyle. Ta ki 26 Ağustos’a kadar.

Operasyon açıklamasına da yanıt verdi

Dün bahsedilen isimlerle ilgili konuşmak gerekirse… Hepsi kendileri ile görüşülerek yapılmıştır. Taslak istenilmiştir, taslak sunulmuştur. Asla bir başka partinin, hangisi olursa olsun; içine karışmak, operasyon yapmak benim tarzıma uygun değildir. Ortada bir operasyon varsa, operasyonun içinde biz yokuz. Kim operasyon yapıyor ben bunu da anlamış değilim.”

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.