Yeniden Refah Partisi’nden İsveç açıklaması! ‘TBMM ortak kınama metni hazırlamalı’

Yayınlama: 03.07.2023
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, İsveç’teki Kur’an yakma eylemine karşı TBMM’de temsil edilen partilerin tamamının katılımı ile ortak bir kınama metni hazırlanmasını önerdi.

Bekin, İsveç’te gerçekleşen saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, İslam dünyasının bu tarz saldırılara karşı ortak bir tavır takınması gerektiğini ifade etti.

İsveç’in son dönemlerde İslamofobik eylemlerin ana üssü konumuna geldiğini belirten Bekin, bu tarz saldırıların İslam ve Müslüman düşmanlığı olduğunu ifade etti.

‘İslam ülkeleri kendi aralarındaki sorunları bir kenara bırakmalı’

İslam İşbirliği Teşkilatının olağanüstü toplanmasını değerlendiren Bekin, “İslam dünyasında kınama dışında yeterli tepki gösterilmiyordu. İslam İşbirliği Teşkilatının bir araya gelerek bir karar ortaya koyması ve bazı İslam ülkelerinin büyükelçilerini geri çekmesini olumlu olarak görüyoruz. İslam ülkeleri kendi aralarındaki sorunları bir kenara bırakarak, işbirliği içerisinde bu tür eylemlere karşı ortak tavır takınmalı, bu ülkeler nezdinde bazı yaptırım ve uygulamalara gitmeliler.” diye konuştu.

Bekin, İsveç hükümetine karşı Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edilen tüm partilerin katılımı ile ortak bir kınama metni hazırlanmasını önerisinde de bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.