AK Parti’ye sert ‘Suat Pamukçu’ yanıtı: Bir tane yolunu kaybetmişe rozet taktınız!

AK Parti’ye sert ‘Suat Pamukçu’ yanıtı: Bir tane yolunu kaybetmişe rozet taktınız!
Yayınlama: 24.03.2024
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Şimdi birileri mal bulmuş mağribi gibi yolunu kaybetmiş bazı şahıslara rozet takıyorlar. Yahu siz bir tane yolunu kaybetmişe rozet taktınız. Biz 6 ayın içerisinde 260 bin memleket evladına rozet taktık.” dedi.

İstanbul Zeytinburnu’nda düzenlenen “Büyük İstanbul Mitingi”nde konuşan Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, aynı saatlerde  AK Parti’nin Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yeniden Refah Partisi’nden istifa eden İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu’ya parti rozeti takmasını eleştirdi.

Erbakan, “Şimdi birileri mal bulmuş mağribi gibi yolunu kaybetmiş bazı şahıslara rozet takıyorlar. Yahu siz bir tane yolunu kaybetmişe rozet taktınız. Biz 6 ayın içerisinde 260 bin memleket evladına rozet taktık.” dedi.

 

Yeniden Refah Partisi, Zeytinburnu 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda miting düzenledi. Mitinge Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi İstanbul Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, ilçe belediye başkan adayları, meclis üyesi adayları, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

 

‘500 bin üye hedefini aşmış bulunuyoruz’

İstanbul Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz’ün selamlama konuşmasının ardından vatandaşlara seslenen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Çok kıymetli milli görüşçüler daha başında şunu açıkça ifade edelim ki şehri sultan Fatih’in şehri, Osmanlı payitahtı, dünyanın baş yeri İstanbul’a heykelci belediyecilik yakışmaz. İstanbul’a ve İstanbullulara ahlaklı belediyecilik yakışır. İnşallah 31 Mart’ta hem İstanbul’da hem Zeytinburnu’nda hem de tüm Türkiye’de sandıkları patlatacağız. Yeni bir dönemi başlatacağız, milli görüşün şahlanış dönemini başlatacağız, ahlaklı belediyecilik görevini başlatacağız. Bugün İstanbul’da bunu duyurmak istiyoruz. Zaten İstanbul’a bu yakışırdı. Uzun zamandır hedef olarak ortaya koyduğumuz 500 bin üye hedefini aşmış bulunuyoruz. 260 binden 500 bine üye arttırmak yüzde 100’e yakın demektir. Kısa süre içerisinde bu hızla büyüyen başka bir siyasi parti yoktu. Yeniden Refah Partisi, Türkiye’nin en hızlı büyüyen siyasi partisidir. Biz seçimlere kadar 500 bin olacağız diyorduk ama seçimden bir hafta önce 500 bini aştık. Şimdi hep birlikte inşallah seçime kadar bunu 550 bin yapacağız, seçimden sonra da birkaç ay içerisinde 1 milyona ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

‘CHP zihniyetinden bu ülkeye, bu millete bir hayır gelmez’

 

 

“Yeniden Refah Partisi üye sayıları ışığını gösteriyor ve Cenab-ı Allah’a şükürler olsun yeniden partimiz bu seçimlere favori parti olarak giriyor” diyen Erbakan, “Bu 5 seneden beri İstanbul’da yapılanlar ortada. Biz her zaman diyoruz, CHP zihniyetinden bu ülkeye, bu millete bir hayır gelmez. 5 seneden beri belediyecilik adına ne yaptın? Verilen sözler unutuldu, projeler yarım kaldı, belediye boğazına kadar borca ve faize batırıldı. Bugün dünyanın en yüksek faiziyle dolar borçlanan kurumu İstanbul Büyükşehir Belediyesi. Yüzde 11 ile yüzde 12 faizle dolar borçlanıyorlar. İstanbul’da ulaşım sembolik ücretlere inecek dediler ama geldiklerinden beri ulaşıma yapmadıkları zam kalmadığı gibi sorunu çözemediler. Kentsel dönüşümü beceremediler. Bunu da çok iyi biliyorum. Peki öyleyse denenen denenmez İstanbullular. 16 milyon İstanbullu heykelci belediyecilikten kurtulmak için 2019’da oy kullandığını bir daha dene denmez. Kurtulacağız ve inşallah İstanbul’u ahlaklı belediyecilikle buluşturacağız” dedi.

‘Nerede kaldı ‘one minute’? Nerede kaldı ezilenlerin hamisi Türkiye?’

İktidarın İsrail ile yaptığı ticareti de eleştiren Erbakan şu ifadeleri kullandı:

“İsrail çimento ihtiyacının yüzde 95’ini Türkiye’den karşılıyor. Çelik ihtiyacının yüzde 65’ini Türkiye’den karşılıyor. Halen daha bu katliamlar olurken İsrail’e ‘one minute’ çıkışı yapıldığında yıllık ticaret hacmimiz 2,5 milyar dolardı. Bugün geldiğimiz noktada 10 milyar dolara çıkmış. Nerede kaldı ‘one minute’? Nerede kaldı mazlumların, ezilenlerin hamisi olan Türkiye? O çeliklerle silah ve mühimmat yapıyorlar. O dikenli tellerle Mescid-i Aksa’nın etrafını çevirip, şu mübarek Ramazan günü Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girmesini engelliyorlar. Bakın gazetelerde, televizyonlarda haberler var. 80-100 yılın açlığı ve kıtlığı Gazze’de yaşanıyor. Çocuklar ölüyor, bebekler ölüyor. Kadınlar, yaşlılar ölüyor diye Gazze feryat ediyor. Basında, medyada feryat ediliyor ama yetki sahibi olanlar konuşmaktan başka, kınamaktan başka, lanetlemekten başka bir şey yapmıyor. Bununla bu vebalden kurtulamazsınız. O yavruların, o masumların ahından dünyada da ahirette de kurtulamazsınız. Kendinize gelin ve bir an evvel şu ticareti kesin. İhracatı durdurun. Limanlarımızı, hava sahamızı şu katil Siyonistlere kapatın. Şu Malatya Kürecik’teki radar üssünü bir an evvel kapatın, İsrail’e istihbarat sağlayan, İsrail’i İran füzelerine karşı koruyacak olan… Bize mi kaldı katil Siyonistleri İran füzelerine karşı korumak.”

İBB adayı Mehmet Altınöz: “İstanbul’da 1 Nisan’da devir teslim töreni olacak”

Programda selamlama konuşması yapan Yeniden Refah Partisi İstanbul Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz ise, “Buradan tüm İstanbullulara sesleniyorum. İnananlar hakkı hakim kılmaya geliyor. Biz ahlaklı belediyecilik dediğimiz zaman bu ülkede siyaset yapan bazı parti yöneticileri kızıyorlar. İstanbul’da 1 Nisan’da devir teslim töreni olacak, İstanbul’u hak ettiği yere çıkartacağız” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.