Fatih Erbakan: Doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz!

Fatih Erbakan: Doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz!
Yayınlama: 29.07.2023
A+
A-

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı’na makam mevki pazarlığı yapmadan, ülkenin ve milletin selameti için katıldıklarını hatırlatarak,  “Yeniden Refah Partisi olarak biz, milletimizin refahı ve selameti için yetkililere uyarı vazifemizi yapıyor ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğimizi ifade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Dr. Fatih Erbakan, partisinin Genel Merkezinde Aylık Olağan İl Başkanları Toplantısı öncesi düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

‘Yerel seçimlerde milletimizi özledikleri Milli Görüş belediyeciliği ile buluşturacağız’

Parti olarak girdikleri ilk seçimde bileklerinin hakkıyla Meclis’e girdiklerini, 8 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde de başarı elde ederek Milli Görüş’ün özlenen yerel yönetimler ruhunu, Milli Görüş belediyeciliğini yeniden milletle buluşturmayı hedeflediklerini belirten Erbakan, şunları söyledi:

“Milletimizi efsane hizmetlerle yeniden buluşturmak ve aynı zamanda da Yeniden Refah Partimizin 14 Mayıstaki başarısının bir tesadüf olmadığını, Yeniden Refah Partimizin Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunu ortaya koymak ve inşallah 2028 seçimlerinin favori partisi olduğumuzu yerel seçimlerde aldığımız sonuçla ortaya koymak üzere çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bu hedeflerimize ulaşmak üzere kurulduğumuz ilk günden bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de siyaseti ticaret olarak değil ibadet olarak yapan dava erleri olarak üzerimize düşen görevi yapacağız. İnşallah 14 mayıstaki başarımızı yerel seçimlerde daha da ileri taşıyacağız. Arkasından hedefimiz de 2028 seçimlerinde Türkiye’yi Millî Görüş iktidarına kavuşturmak olacak.”

‘Cumhur İttifakı’na yanlışlara ortak olalım diye değil yanlışları hep beraber düzeltelim diye katıldık’

Cumhur İttifakı’na katılma gerekçelerini ülkenin ve milletin selameti adına olduğunu ve makam mevki pazarlığı yapmadıklarını kaydeden Erbakan, buna karşılık doğruya doğru yanlışa yanlış demeye de devam edeceklerini belirterek, “Biz FETÖ, PKK gibi terör örgütlerinin, dış güçlerin ve LGBT lobileri tarafından açıkça desteklenen ittifakın karanlıklarına bu ülkeyi teslim etmemek adına bu kararı aldık. Hayra vesile, şerre fren olalım diye ve aynı zaman dindar insanlar kazanımlarını kaybetmesin diye ittifaka katıldık. Bugünlerde, “kapalı kapılar” ardında, karşısında olduğumuz blokun içerisinde ne gibi pazarlıkların yapıldığı; başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere, bazı bakanlıkların, MİT Müsteşarlığı gibi milli güvenliğimiz açısından son derece kritik bir makamın nasıl “gizli pazarlıkların” konusu olduğu basına yansıdı. Biz parti olarak kimseyle makam, mevki pazarlığı yapmadık. Biz Yeniden Refah Partisi olarak maddi ve manevi anlamda milletimizin sıkıntıları ortadan kaldırılsın diye bir mutabakat metnini ortaya koyduk. Bu mutabakat metninin uygulanması halinde biz ‘desteğimizi esirgemeyiz’ şeklinde ifade ettik. Bugün de bu noktada hiçbir pazarlık yapmadan girdiğimiz Cumhur İttifakı’nın içerisinde olsak da olmasak da biz doğruya doğru yanlışa yanlış demekten asla imtina etmeyiz. Sadece bu aziz millete hizmet borcumuz vardır. Biz Cumhur İttifakı’na katılırken üzerinde anlaşılan protokoldeki bütün hususların Gazi meclisimizde takipçisi olacağımıza söz verdik. Bugün de Yeniden Refah Partisi olarak hem mecliste hem meclis dışında bu mutabakat metnindeki maddelerin sonuna kadar takipçisiyiz. Bu maddelere uyulmaz, milletimizin hayrına olan bu adımlar atılmazsa da gerekli uyarı ve eleştirilerimizi milletimiz adına yerine getireceğiz. Bu noktada hiç kimseden hiçbir şeyden çekinmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

‘Emeklilerimizin yılbaşına kadar bekleyecek durumu kalmamıştır’

Milyonlarca emeklinin enflasyon ve zamlar karşısında dayanacak durumlarının kalmadığını aktaran Erbakan, bir kez daha hükümete seyyanen zam çağrısında bulunarak şöyle devam etti:

“Artık nefes almakta zorlanan milyonlarca dar gelirlimize nefes alacak adımların atılması son derece önemli ve acildir. Ülkede bir fedakârlık yapılacaksa bu fedakarlığın adaletli bir şekilde dağıtılması sadece dar gelirliden, milletten fedakârlık beklenmemesi son derece önemlidir ve hükümetin görevidir. Bugün maalesef milyonlarca emeklimiz mağdur durumdadır. Bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımız emeklilerimiz ile ilgili gerekenlerin yılbaşında yapılacağını ifade etmiş ancak bu enflasyon ortamında, bu hayat pahalılığında yılbaşına kadar emeklilerimizin bekleyecek durumu kalmamıştır. Biz en başından beri emeklilerimize de seyyanen maaş zammı yapılması gerektiğini ifade ettik. Ancak ne yazık ki bu konuda atılacak adımlar yılbaşına kalmış durumdadır. Bugün bu kürsüden Yeniden Refah Partisi olarak emeklilerimiz için yılbaşına kadar beklenmemesi ve atılması gereken adımların acilen atılması gerektiğini altını çizerek bir kez daha ifade ediyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak hükümetimize bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; emeklilerimize de tıpkı memurlarımıza yapıldığı gibi seyyanen maaş zammının mutlaka yapılması lazım. İntibak düzenlemesi gerçekleştirilerek yeni ve eski dönemde emekli olanlara uygulanan aylık bağlama oranları arasındaki adaletsizliklerin, haksızlıkların ortadan kaldırılması gereklidir. Milyonlarca emeklimizin beklediği kademeli emeklilik sisteminin bir an önce gerçekleştirilmesi gereklidir” 

‘Kamuda tasarruf tedbirleri ivedilikle alınmalı ve güçlü bir şekilde uygulanmalıdır’

Bütçe açığını kapatılması için Yeniden Refah’ın ortaya koyduğu Milli Kaynak Paketlerinden faydalanılması gerektiğini kaydeden Erbakan, kendilerinin yetkililere uyarı vazifesini yaptıklarına belirterek, bütçe açığının KDV, ÖTV ve çeşitli harçlara yapılan dolaylı zamlarla kapatılamayacağının altını çizdi.

Erbakan şöyle devam etti:

“Maaş zamları, maalesef daha vatandaşın eline geçmeden, her türlü vergi ve harçlara getirilen yüksek artışlar ve akaryakıtta ÖTV oranına getirilen fahiş artış ile eriyip gitmiştir. Akaryakıt fiyatlarına hemen her gün zam gelmekte, bu da piyasadaki bütün ürünlerin fiyatlarına tabii olarak yansımaktadır. Kamuda ‘israf’ mutlaka bitirilmelidir. Tüm kamu kurumlarına denk bütçe zorunluluğu getirilmelidir.  Denk bütçe mutlaka hayata geçirilerek ‘faiz giderleri’ azaltılmalıdır. Ayrıca, dolaylı vergilerin toplam vergiler içindeki oranı düşürülerek; gelir vergisi, kurumlar vergisi gibi dolaysız vergilerin payı artırılmalı böylelikle zenginden daha fazla, dar gelirliden daha az vergi alan adil bir vergi sistemine geçilmelidir. Yeniden Refah Partisi olarak biz, milletimizin refahı ve selameti için yetkililere uyarı vazifemizi yapıyor ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğimizi ifade ediyoruz. Bizler sorumlu muhalefet anlayışının gereği olarak tüm bu uyarıları yapmaya devam edeceğiz” 

İsveç’in NATO üyeliği sürecine de değinen Erbakan, İsveç’in teröristleri himayesi altına aldığını ve uluslararası hukuka da aykırı olarak teslim etmediğini, İslam’ı ve Türkiye’yi hedef alan çirkin gösterilere göz yumduğunu belirterek hükümetten İsveç’in üyeliğini onaylamamalarını istedi.

Konuşmasının sonunda Genel Başkan Erbakan partisine katılım gösteren Türkiye Değişim Partisi (TDP), Adalet Partisi (AP), Büyük Birlik Partisi (BBP) ve İyi Parti’den istifa eden il ve ilçe başkanlarına rozet taktı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.