İYİ Parti’den ayrılan Yavuz Ağıralioğlu parti kuracak mı?

İYİ Parti’den ayrılan Yavuz Ağıralioğlu parti kuracak mı?
Yayınlama: 28.09.2023
A+
A-

Yavuz Ağıralioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sürecine ve İYİ Parti’ye ağır eleştiriler getirerek İYİ Parti’den istifa etti ve yeni bir siyasi parti kurma çalışmalarına başladı.

Ağıralioğlu, yerel seçim sonuçlarına gönderme yaparak, “Partiyi kurmak kolaydır, ancak milletin kalbinde yer edinmek zordur. Biz, milletin kalbinde yer edinmek için zor olanı yapacağız. Tayyip Erdoğan’ı çok yakından takip ediyorum” şeklinde konuştu. İstişarelerin ardından yeni parti kurma kararı aldığını belirten Ağıralioğlu, “Yerel seçimin ardından istişaresini ettiği işi başlattım. İşin sonu memleketi yönetiyoruz iradesiyle buluştuğu gün, o programın bir iradesi vardır ve milletin huzuruna çıkacak” dedi.

Faik Öztrak’a sert eleştiri

Ağıralioğlu ayrıca, AK Parti’nin oy oranının yüzde 30’un altına düştüğünü iddia ederek, “Olağanüstü bir tespit. Bu siyasi zeka demek ki yenilgide, yenildikçe zekası açılıyor” şeklinde CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın sözlerini eleştirdi. Yeni parti kurma çalışmaları ve parti programı hakkında daha fazla bilgi vermesi bekleniyor.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.