İYİ Parti’den olay açıklama! Ak Parti ve MHP ile ittifak yapılabilir

İYİ Parti’den olay açıklama! Ak Parti ve MHP ile ittifak yapılabilir
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

İYİ Parti içinde CHP ile yaşanan anlaşmazlık ve çatışma artarken, dikkat çeken bir açıklama İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’ndan geldi. Hatipoğlu, “CHP ile sorunlar yaşadık ve belirli prensipler çerçevesinde bir sağ parti ile ittifak yapabiliriz. Bu sağ parti AK Parti veya MHP olabilir” dedi.

İYİ Parti ile CHP arasındaki anlaşmazlık artarken, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’ndan önemli bir ittifak açıklaması geldi. Hatipoğlu, katıldığı bir televizyon programında CHP ile kurulan ittifaktan büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Biz Eskişehir’de ve diğer illerde CHP’li arkadaşlarla seçim döneminde beraber ittifak yaptık ve ciddi sıkıntılar yaşadık” dedi. Hatipoğlu ayrıca, İYİ Parti’nin 81 ilde kendi adaylarını çıkaracağını ve bu kararı Genel Başkanları Meral Akşener’in açıklayacağını ifade etti.

AK Parti ve MHP ile ittifak yapılabilir

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, CHP ile yaşanan ittifak konusunda şunları söyledi: “Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Sağ bir parti ile belirli prensiplerde ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir.” ifadelerini kullandı.

Hatipoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile konuyu görüştüklerini ve bu konunun üzerine fazla durmadıklarını belirtti. Ayrıca, Türkiye’de benzer siyasi kökenden gelen partilerin neden bir araya gelmediğini sorguladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.