Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na: Tabandaki karşılığı yüzde 1o bile değil!

Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na: Tabandaki karşılığı yüzde 1o bile değil!
Yayınlama: 09.08.2023
A+
A-

CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan TV 100 canlı yayınında konuştu.

Özcan, Kılıçdaroğlu’nun CHP tabanında yüzde 10 bile karşılığı olmadığını söyledi. Özcan, CHP Genel Merkezi’ni mahkemeye vereceğini de sözlerine ekledi.

Tanju Özcan şu ifadeleri kullandı:

CHP’nin 252 tane belediyesi var, iddia ile söylüyorum eğer üye ile önseçim yapılırsa, bu 252 tane belediye başkanının 52 tanesi dışında 200 tanesi seçilemez. Demokratik tüzük getireceğim diyor ama demokratik tüzüğü getirdiğinde eğer geçirebilirse, eğer geçirebilirse diyorum ben kurultay delegesi olsam net bir şekilde evet oyu kullanırım. Hiç tereddüt etmeden. Ama kupon belediye başkanları buna evet oyu kullanamaz. Bakırköy belediye başkanı asla ön seçimde Bakırköy’den çıkamaz.

Aday olacak mı?

“Önümüzdeki seçimde Bolu’dan belediye başkanlığına aday mısınız? Adaysanız hangi partiden, bağımsız mı?” sorusuna da cevap veren Özcan, “Diyelim ki mahkemeye verdim kazandım, mahkeme ihracı iptal etti. Ben Kemal Kılıçdaroğlu partinin başında kaldığı sürece mahkeme böyle bir karar verse bile CHP’den aday olmayacağım. Şu anki eğilimim bağımsız aday olma yönünde.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.